Parenje kunića

Ne mogu ovde da pronadjem pa hajde da pitam.
Kada bi trebalo da ubacim kotilicu kod zečice ako računamo 1. Januar kao početak ''trudnoće''?

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
5-7 dana pre koćenja. Možeš i koji dan ranije, nema tu nekih pravila. A ne moraš ni ubacivati, kad nema kotilicu, napravi još bolje gnezdo. :osmeh:
 
Već sam ja pripremio kotilicu samo još da je postavim
Da li u tom periodu počinje da se čupa ili ranije?

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Zavisi od ženke. A i jedna te ista ženka ne radi uvek sve isto. Moje se obično očupaju neposredno pred koćenje, a gnezdo naprave ranije. Videćeš, uostalom, kada krene da skuplja slamu po kavezu.
 
Pa to,pitam jer sam u kotilicu stavio deblji sloj trine pošto slamu ne koristim.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene nije bilo ni slame ni sebe, samo je se očuvala.
Doduše ja je držim u boksu za svinje, pa je se okotila u hranilici za svinje.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Nekako se mora snaći, ali je bolje kad ima slame jer su mali bolje zaštićeni. Sreća pa nije bilo puno hladno ovih dana.
 
Drugari,treba mi savet

Termin za zečicu je od 27.01. do 02.02. ali njeno ponašanje je nepromenjeno,sem što dosta jede i pije vodu.
Ubacio sam kotilicu pre pet dana i napunio je senom za gnezdo ali vidim da u opšte nije počela da ga pravi niti da se čupa.

Mislio sam da zec nije uspeo da uradi ništa iako je dva dana naskakao na nju.Juče i danas sam je ubacivao opet kod njega ali svo vreme beži po kavezu,lupa zadnjim nogama i kao da cvili.

Jel sve u redu ili sam nešto pogrešno uradio??

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Ja je ne bih vise pustao kod zekana do 10.02 posto Vam je krajni rok kocenja 02.02 ako se do tada ne okoti tek bi je onda ponovo pustio
 
Drugari,treba mi savet

Termin za zečicu je od 27.01. do 02.02. ali njeno ponašanje je nepromenjeno,sem što dosta jede i pije vodu.
Ubacio sam kotilicu pre pet dana i napunio je senom za gnezdo ali vidim da u opšte nije počela da ga pravi niti da se čupa.

Mislio sam da zec nije uspeo da uradi ništa iako je dva dana naskakao na nju.Juče i danas sam je ubacivao opet kod njega ali svo vreme beži po kavezu,lupa zadnjim nogama i kao da cvili.

Jel sve u redu ili sam nešto pogrešno uradio??

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
Kako to misliš termin joj je od 27.1. do 2.2? Kad se parila?

Kod mene se zecica trebala kotiti 25.12 okotila se 01.01 a ocupala se u toku noci znaci 31.12 mislio sam da nece biti nista ipak sve ok

Nešto si ti druže pobrkao, ženka nema šanse da prenese 7 dana.
 
Parila se prvog Januara pa sam je opet pustao drugog Januara.Oba puta je zekan naskakao po par puta.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Uvek računaj 31 dan. Može se destiti da prebaci 1 dan (najčešće kad ima malo zečića), retko 2 dana ili da porani 1 dan, ali i to retko.
 
Drobac druze kod mene i dalje nista,kotilica i dalje prazna a zecica se nije ni ocupala

Postoji li mogucnost da sam se zeznuo u proracunu,mada sve ostale "simptome drudnoce" ima,jede kao ovca,izbegava muzjaka ali i dalje nista?
 
Nazad
Vrh