Paracinac

paracinac

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2009
Poruka
546
Lokacija
Savac-Paracin
Cao svima zovem se Dusan Mijajlovic iz Paracina sam tj jedno selo zove se Savac 2km od Paracina.Imam 23godine imam kompletnu mexanizaciju za poljorivredu postavicu slike kada sve slikam da nabrojim 4traktora belorus 1025 2009 godiste ravan most,vladimirac T40 1988godiste DV,IMT 542 servo volan 2004,IMT 549 neznam koje tacno otprilike 1987 izgubio sam papire za njega jer nikada nije registrova.Od plugova imam jedni 6 brazde osijecki valjda,imt 3 brazde,leskovacki dvobrazni 2 komada jedni neznam proizvodjaca 2brazde,vogel 3 brazde 2komada za veliki traktor i za mali,2 ciklona,setvospremac 3m,rotodrljacu 3m,2 drljace jednu hidrulicnu trokrilna i jedna nasa obicna cetvorokrilna,tanjirasti plug od 11diska,2 kosacice rotocione,balerinu jednu,John deer kombajn 930,berac sip sempeter eko3500,5 prikolice 2 ljutomerke jednu jednoosovinku za seno dugacku 6m i dve dvoosovinke,kombajn za silazu potinger jednoredni,prikolicu za djubre welger i meni omiljena masina presa welger ap 12 starija od mog oca koja 3 godine jednu balu nije propustila a da ne veze i na kraju skip ford 655 koji koristim za utovar djubreta postavicu slike sutra ako ne zaboravim da slikam i jos da napomenem da je moj deda pre par godina bio rekorder za proizvodnju psenice i jecma za Srbiju bez Vojvodine kako vec to se zove slikacu i diplome :cool: bas mi je drago sto sam naleteo na ovaj forum koji je strasno dobar i poucan!!!Slike sutra postavljam ako ne zaboravim da slikam...
 
Evo slike koje sam obecao ima ih malo vise nadam se da sam sve slikao sto sam obecao:
2ljq34h.jpg

ops2ls.jpg

29bfc6.jpg

2jba0rk.jpg

9k5p2h.jpg

so0p6o.jpg

j7rxqx.jpg

zxqts0.jpg

14kfvkg.jpg

2rzxtlj.jpg

2yo8iv7.jpg

2w2f0k5.jpg

34g0jrd.jpg

2en99g3.jpg

2j10kg8.jpg

27zkf3d.jpg

x4f9cw.jpg

iqfwn9.jpg

13zmkxk.jpg

ohstpx.jpg

bitag3.jpg

4gnksp.jpg

2e38h6v.jpg

jzk1md.jpg

vrcw45.jpg

vggh2.jpg

i736vp.jpg
 
pa neznam sta ti kazem on ima 100sati malo manje mnogo je bucan skakuce cim prebacim 30km/h i kabina nekako mi kloca neznam el me razumes ovako je ok i skoro mi je crklo crevo za dovod goriva sem toga je ok mada su plastike krute losa izrada vise sam ocekivao iskreno mada nije los mene je kostao 27 300evra decembra 2008 znaci sada puni godinu dana kako je kod mene nov kupljen pre nego sto sam ga kupio isao sam u inostranstvo gledao neke i nista nije ispalo sto mi se svidjalo imao jedan deutz 110konja trazio covek 10 000evra 1990 godiste da se izujes pa da udjes u njega sto bi se reklo al rece imam neki problem sa menjacem da sredim to pa dodji za mesec dana ja otiso kad on platio 8000evra nov menjac ovi u servis mu naplatili i posle nije hteo da ga proda kaze neisplati mu se ostalo je sve bilo groblje i tako sam uzeo nov :cao:
 
to je onaj za hrvatsko trziste ne preporucujem jer je los menjac bar mi tako jedan majstor rekao sto radi u njihov servis!Oni imaju one modernije kabine ali losiji menjac a cena je ista kao 1025 mislim da je to taj model :D
A druze sto me pita sta sejem i sta cuvem trenutno imam oko 20 ovce 2krave 3 svinje prasilje 32praseta 2 bika :cool:
a sejem psenicu i kukuruz po 20h otprilike jedno i drugo i opet napominjem da moji nisu u inostranstvu ja bi propao od poljoprivrede koliko je lose nego moja zemlja je izmedju Cuprije i Paracina sada je kao neka industrijska zona tamo pa se bavim poljoprivredom jer sam pored dede malo zavoleo on dok je bio mladji radio je po 500hektara al samo oni koji rade i bave se poljoprivredom a ne cuvaju stoku da sto proizvedu kroz stoku naplate znaju koliko je tesko da ides od mlina do mlina ili farme do farme da molis nekog i dajes na pocek za pare tvoju robu a kada se kupuje vestak seme i gorivo tada niko ne daje na odlozeno neznam kako je kod vas u Vojvodini al ovde kod nas je mnogo tesko sto se toga tice :sreca:
 
Nazad
Vrh