panonski beli kunić

Ona sto je imala lazno kocenje.
241jxva.jpg


- - - - - - - - - -

A ovo je po meni glavni razlog-gojaznost!
jzfocy.jpg
 
Pero,dobar "mrkalj".:ppozdrav:
Zhexy.Moram svratiti do tebe po jednog muzjaka hajkoma ako me put nanese u N.S.Steta sto nisam blize...kako bi se lepo druzili....::vino:::ppozdrav: a pustio bih i moje panonke pod perinog "mrkalja|",jer ja nemam cistog panonca a trenutno ga nema niko u B.Basti (drugar sto je imao ,zaklo'-nesto mu bio bolecikav).
 
Pozdrav svim korisnicima ovog foruma!

Ja sam novi član foruma, Rade iz Pirota. Od nove godine sam počeo sa kunićarstvom. Kupio sam 3 ženke i jednog mužjaka (Panonski beli). Jenda ženka se pre petnaestak dana okotila (10 mladih), a druge dve su skotne. Tako da krećemo polako sa povećanjem stada. Veliki pozdrav svima i biću tu da delim iskustva sa iskusnijim i novim članovima! Svako dobro
 
Hvala na dobrodošlici, daće Bog još puno puno prinova u budućnosti. I mnogo kotlića i šerpica...

- - - - - - - - - -

Ljudi jedno pitanje. Koliko se krece cena zecetine u vasem kraju? Ja sam ove moje panonce placao 500din/mesecu. Prvenstveno zelim da ih cuvam za sebe, ali ako pretekne i prodavao bih. Po forumu (cini mi se u delu stvaranje farme kunica) se pojavljuje cifra tipa 300 din/kg mesa. Meni se cini da je to malo jeftino narociti kad se ukloni koza i glava, i mislim da bi cena trebala biti minimum 400din/kg. Znam da ko prodaje njemu jeftino, ko kupuje njemu skupo, ali eto cisto da pitam za cenu u vasem kraju da ne bih ziveo u zabludi. pozdrav

- - - - - - - - - -

A evo i neka slička
317coiw.jpg
2z9i2j5.jpg
1he52a.jpg
 
A pa lepe slike a jos lepsi Panonci svaka cast!!!Inace se krece cena barem ja tako prodajem,500 dinara 1 kg cisto mesa od kunica a cujem da se krece i oko 600 dinara....a inace male od 40 dana prodajem po 450 dinara 2 meseca 900 dinara i 3 mesesca 1400 dinara eto sada mozes da se barem malo orijentises sto se tice cena...Mada svudam se razlikuju...
 
Tako je, cena zaklanog zeca je 500-600 din/kg. 1 mesec kunica je 400 dinara, 2 meseca 800, 3 meseca 1200, bar ja tako i racunam npr 1 mesec i 7 danaa to izadje 500 dinara.
Ali ovo je relativno neka najniza cena jer sve usate koje sam imao do sada prodao sam do 1.5 mesec starosti, ne docekaju starost kod mene, pre 2 dana me zvao covek iz krusevca hoce 10 zenki i 2 muzjaka, a moji jos uvek mali.
 
Rade,lepi su ti kunici.Sto se tice cene,kod mene u B.Basti uopste nema da se kupe kunici-ni zivi ni uredjeni.I ovo malo kunicara sto nas ima,svako drzi za svoje potrebe.Prethodnu turu tovljenika sam poklao i spakovao u zamrzivac a kada stigne sledeca bas cu da stavim oglas na lokalnoj televiziji i novinama (cisto iz fazona) da vidim da li se iko ziv u ovom mom gradu interesuje za meso kunica.
 
Hvala ljudi na informacijama, tako sam i mislio kao što kažete. Ova prva tura će biti za mene (proširavam farmu a i malo čisto da se proba:ppozdrav:), ali za jedno nedelju dana bi trebalo da ima još prinova, pa ću polako da pustim bubicu oko prodaje, čisto da opipam teren. POzdrav
 
Hvala!Imam trenutno male od 45 dana,male od 15 dana i cekam jos njegova 2 okota...Ja sam da ga ne ureknem,jako zadovoljan,ima oko 5 kg,lepo je gradjen,a zenke napada ko mutav tako da je OK!
 
Menjam muzjake za zenke(treba mi lepa zenkica za priplod jer sam moju skotnu prodao a imam mesta i muzjaka). Mozemo na berzi u Mitrovici, ili Ruma sad u subotu, ili Novi Sad.
Moze Panonka, hajkomka, patuljasta neka vrsta, cak i cincila mozda nije losa, prijatelj ima neku mesanku cincilu, okotila 10 komada, sve dobro othranila, stavio je na vagu posle mesec dana a ona 5600. STo je bas fino.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh