Pšenica 2023-2024.

Dobila juce Ugo+Olimp+tezis+4 kg ureje

Apilko
R2qnWlz.jpeg

rBqNRCP.jpeg
 
[mention]Lule28 [/mention]
Lule tvoja psenica nije podgorela odole kako su neke


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko treba bese tezis i slicnim herbicidima iz kesice da deluju na gorusicu ?,na 2 parcele kao da ne deluje nista,a gorusica cak kao i da rasti ...prskano pre 5 dana.Jel da spremim sekator ili da cekam ?.
Ove godine je gorusica bila nesto veca kad sam prskao psenicu,trebao sam jos u martu da to odradim ...
 
Ja sam prskao u petak,sekatorom,znači pre 4 dana,i gorušica izglda isto...a ona obično crkne i od same vode kad ispiraš prskalicu...baš mi to jutros palo na pamet, šta joj je,što se ne uvija..
 
Uvek tezis kad sam koristio je unistavao gorusicu,nije nista ostajalo da bi mogla stvarati rezistentnost.Sacekacu jos koji dan,ionako psenica ne rasti nesto zbog suse.
 
Навикла...Мењајте хербициде играјте се, прошла су времена шаблона и кад комшија прође трактором кроз село.
Nema šanse da je navikla,ovo je drugi,plafon treći put od kako radim da koristim sekator..pogotovo ova njiva koju sam j7tros video nikad sekator nije videla,..kesice nisam hteo da koristim ovaj put,na nekim njivama ima prilepače ili ti galijuma...
 
Онда чекај...ево мене да поједу једино ја у атару нисам прскао Пшеницу(20кј)...Мада имао сам и повреду ноге лежао сам неких десетак дана али без обзира ништа нисам пропустио.Јуче био да обиђем Жито ко жито трава! ко да није моје и корови се пате треба Воде...па онда артиљерија Хемије.
 
Tezisu i metmarku je uvek i trebalo više vremena da dejstvuju. Tek posle 10tak dana korovi počinju da žute....
Ja sam dodavao bonacu i gorušica je već sutradan sva bila iskrivljena.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh