Pšenica 2023-2024.

Pa bolje sprečiti nego lečiti. Nećeš valjda da reskiraš?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Još malo da posolimo i čekamo kišu, od srede kiša u najavi svaki drugi dan.....
120kg/kj AN
80177316af14949dda9640cc665df570.jpg
c1675faa8bdccbfceca15ef60b3a0c10.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Isto gde i juče, samo sad nam drugačije to prezentuju. A što sam bacio tj bacam an u pšenicu nema apsolutno nikakve veze danas ili u utorak ga bacio. Namenjen je za to, a u dvorištu u ambalaži neće biti neke koristi od njega. Kiša jednom pasti mora.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa biće kiše, šta se sekirate toliko. Možda ne sutra, prekosutra već dan posle ili nakon toga.....
Tako je bilo i posle prve prihrane bez kiše skoro, pa ipak se golemo poznaje gde je bačena urea a gde nije....
Inače dosta su bolje pšenice gde je prvi put išlo 100kg/kj uree nego 130kg/kj AN.
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam stekao utisak da ovaki vreme odgovara psenici, nema vlage nema bolesti, nece prerasti polegnuti, sa puta dobro izgleda malo kad se razgrne vidi se pukla zemlja i podgoreo list ali odgore kad gledas lepota
 
Jer dajete neku folijarnu prihranu sada uz fungicid i herbicid pšenici?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ja uzeo 3x20 icicu 3.5kg na 1hektar posto je susa da ne preteram

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ja sam stekao utisak da ovaki vreme odgovara psenici, nema vlage nema bolesti, nece prerasti polegnuti, sa puta dobro izgleda malo kad se razgrne vidi se pukla zemlja i podgoreo list ali odgore kad gledas lepota
to samo ako ste imali kise

naspram jecma koji vlata ko je uradio kako treba donekle,psenica je u kurcu samo takvom


gledajuci proslu i kako su izgledale pa kod nas niko nije dogurao do 4t/kj
ove neverujem da moze preko 3,5t/kj nikako vec upravo ko dodje do 3 t da se suta u **greška
 
Nazad
Vrh