Pšenica 2022-2023

Avenue,tavanusa bez ikakve dorade 300kg ciklonom baceno oko 10 novembra.Od djubriva oko 50t stajnjaka /ha.
333051739_1287005971857155_7939945980961826616_n.jpg
 
Dali je tko spricao psenicu sa hussarom star, isao 22.2 s punom dozom 300g/ha,jer je bilo dosta ljulja ali jos nevidim rezultate. Zanima da dali djeluje on na ljulj.
 
Jesi li mogao u februaru dobro uočiti ljulj u odnosu na pšenicu? Mislim da je rano za tretman herbicidima, naročito za uskolisne korove koji kasnije kreću.
 
Ma to samo jedan hektar, bas je preuzeo ljulj pa sam morao reagirati. Nije bilo axiala pa sam isao s hussar starom samo mi cudno sto se ne nevidi jos nista.
 
I ja sada gledam u mojoj evidenciji i vidim da sam prvo prskanje radio oko 20-25 aprila. I idem proverenom kombinacijom kod mene sa Biathlonom u Furore super. Bude lepo čista njiva.
 
Ne još. Da se noćne temperature ustale iznad 5 stepeni pa onda...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
E da dodam jos koju recenicu. Bilo je u ovoj temi dosta prica o tome dal isparava Urea bez kise ili ne. Navescu moj ovogodisnji primer. Bacio sam je kada su bili oni mrazevi i potpuno se istopila za 1-2 dana smrzavanjem i otpustanjem mraza. Kisa nije pala posle bacene Uree sigurno 2 nedelje. Koliko je isparilo od tog djubriva neznam ali sa daljine se vidi razlika u boji izmedju mojih i komsijskih parcela gde nije baceno djubrivo.
 
A ako se razbacuje po kisi duboko se spere.

Realan odgovor koji ce biti sledeci od nekih kolega je da ona usvaja deo azota koji je preostao,a da ces nuspojave videti tek u zetvi.
Mada slicnu sidbinu delimo rastopila se odmah i nekih 7 dana do kise se malo suncala.
Mada sunca se psenica ona je van dometa sunceve svetlosti u februaru + hladno je zemljiste druga je mikroklima u sklopu i kad se sedi u traktoru pa se nekima ucinilo kao toplo.
 
Nazad
Vrh