Pšenica 2022-2023

Danas cujem da semena zasticenog Yuntom vise nema, zabranjena je, ima neki systiva il vec kako se zove nisam zapamtio i skuplje je 10 din po kg u odnosu bez njega. Kakva je to zastita?Fungicid?
 
Poslednja izmena:
E to. Zasto je ukinuta Yunta? Sta koristite kao zastitu od insekata tj insekticid u jesen? Neka preporuka
 
Zbog neonikotinoida (imidakloprid i ostali). Ili da nabavis sam negde iz starih zaliha pa da tretiras ili da prskas u jesen insekticidom pri pojavi vašiju, što će teško uspeti. Za sad jedino što je uspešno je gen-editing, ali pitanje kad će zaživeti u evropi. Ukrajina ga radi, i plasira tu robu u aziju i afriku.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Imam ponudu za simonidu od prosle godine. 120KM za 100kg. Da li ima neko iskustva sa sjemenima od prethodne godine? Da li se isplati rizikovati?
 
Posej slobodno. Jedino obrati pažnju da nije ušao žižak da ga je izbušio.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ne znam da li je neko na forumu probao, prosle godine sam sejao kumu njegovo seme doradjeno od pre 2 godine ostalo mu,izbuseno 80% puno žižka, psenica je normalno nikla,nije bilo razlike u rodu neke drasticne pre ce biti da je do parcele ta oscilacija u rodu bila.
 
Ne znam da li je neko na forumu probao, prosle godine sam sejao kumu njegovo seme doradjeno od pre 2 godine ostalo mu,izbuseno 80% puno žižka, psenica je normalno nikla,nije bilo razlike u rodu neke drasticne pre ce biti da je do parcele ta oscilacija u rodu bila.
I ja sejao seme od 2 godine iz ambara, bar pola zrna bilo izbuseno mozda i vise, nicanje nikakvo, druge njive kao tepih a kod mene se vise vidi zemlja nego zito, svi prihranili u februaru pa u martu i svima crno zito, moje je bilo zuto, prihranio kan-om krajem marta i svi smo imali slican prinos a moje je bilo ubedljivo najlosije na izgled od nicanja do vrsaja ali sam uhvatio isti prinos, mozda 200-300kg manje, iznenadili se svi koliko je nacurelo u prikolice, neverovatno
 
Паритети као и до сада што су били...врте се ту око 1:2+, 1:3...када је цена била испод 20 динара тај софру је коштао око 50+ дианра, сад када је пшеница 30+ дианра он је отишао на 100 без мало...све у свему исто као и ономад...
 
Gledam ove doradne centre sa kojima se tretiraju semena pšenice, većina koriste Lamardor, Dividend, Redigo Pro, Systivu a sve ređe ima YQ.
Negde sam pročitao da se polako zabranjuje, a ovi ostali su samo fungicidi dok je on imao akt. materiju i fungicid i insekticid.
 
Nazad
Vrh