Pšenica 2021-2022

Još malo pa će skroz pokriti površinu . RWA Solenzara
65e9c133f242b5659ce9bdb55579b751.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ta solenzara se bokori kao luda, recimo sejao sam solehio moj 130 kg po kj, idealno spremno, ma nesto, posle predjem kod komsije, posejem te solenzare 135 kg po kj, samo jednom tanjirano suncokretiste, nit drljano, sejao polako, mozda 6 km/h, kada sam bio u obilasku njegovo je gusto ne vidi se zemlja, dok solehio nije jos zatvorio tj izbokorio se u toj meri.
 
Ne, uglavnom je yuntaquatro.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Systiva je nova generacija fungicida koja stiti i list biljke , navodno u optimalnoj godini moze da se preskoci prva zastita fungicidom preko lista a ako ima jacih napada bolesti moze da se kasnije prska.
Sjeme je dosta skuplje ali je prodavano ovdje i sijano.
Na taj fungicid sam mislio , yunta quatro je klasika koji stiti samo korijen.
 
Ista prica ko sa ecobosterom,forsiraju ga samo tako a nema neke razlike...ja sam ga testirao na istoj parceli sa ureom koju sam topio

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ne moze niko da me ubedi da se zapraši seme tamo necim i da je psenica zasticena do maja meseca,a pritom kroz 7 meseci prodje kroz kise,snegove,vetrove i mrazove,a ovamo kad prskamo sa fungicidom i to direkt po listu onda je zasticena samo 2 nedelje. Misli globalno-deluj lokalno.😀
 
Ne samo da stedim na djubrivu, nego automatski stedim i na regulatoru rasta i gorivu u vrsi, kako za kombajn, tako i za prevoz. Jos niste ni svesni kolika je zapravo usteda :D
 
Gledam sad kod mene kako pada sneg. A kazu strucnjaci eto i azota s njim. Dakle prva prihrana se vec radi. Lepo je ovo, ako je tacno sto oni kazu, a na ovu visoku cenu djubriva.
 
Ovde na mnogo mesta gde je nakon velike kise pocetkom novembra bilo barica cak i manjih , dosta praznog mesta, jednostavno je seme propalo od velike vlage....Govorim o parcelama koje u većini nisu orane...
 
Nazad
Vrh