Pšenica 2021-2022

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
6.940
Lokacija
Kać
Ajde opet ja da otvorim temu... Spremamo seme za jesen. Ovoga puta Apilco i Sobred..

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I ja planiram da ubacim avenue nešto sitno da imam za sledeću godinu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Је л' се "Аплико" наметнуо као "топ-ноч" 'шеница код нас, да се лако примети разлика у односу на све остале добре сорте?
 
Apilco je No1, ali i Avenue je dobra. To su sve stocne psenice i prolaze samo za stovnu hranu (mada neki mlinovi i to kupe pa naprave smece od brasna). Od kvalitetnih visokoproteinskih sorti Ikona i Kraljica.
 
Apilco je No1, ali i Avenue je dobra. To su sve stocne psenice i prolaze samo za stovnu hranu (mada neki mlinovi i to kupe pa naprave smece od brasna). Od kvalitetnih visokoproteinskih sorti Ikona i Kraljica.
Te dve su stocne, takodje i Apac pa i NS40, ali sve ide na istu gomilu. Nit te ko pita koja je nit se vrse analize.
 
Samo semenska ove godine. Prosle smo radili selektriranje i doradu pa nisam bio zadovoljan. I uglavnom su mi prinosi manji za 500kg u odnosu na psenicu gde je posejano semensko.
 
E vidiš, ja od kad sam počeo da selektiram uvek posejem originala malo da od njega ostavim za seme. I tako svake godine. I svake godine mi je bolje iz moje dorade nego original seme...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pa ne znam nisam pametan. Mada treba uzeti cinjenicu da je prosle godine doradni centar bio amaterski tj majstori tek kupili selektor kad smo "farbali" seme to se crvenilo kao u prici kada sam otvorio dzakove na njivi pritisak sam dobio. Ni C od crvene boje semena,zovem kazem protestujem,kaze upilo seme preparat... tako da mozda je losa dorada ostavila negativan utisak....
 
Ove godine isplanirano nekih 15 jutara da se zaseje,sorta Sofru ako se uzme jos koje jutro zemlje u zakup bice isto zasejana psenica...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Samo semenska ove godine. Prosle smo radili selektriranje i doradu pa nisam bio zadovoljan. I uglavnom su mi prinosi manji za 500kg u odnosu na psenicu gde je posejano semensko.
А ја сам имао приносе исте или чак нешто веће са таванском и то ња ниви на којој смо с намером сејали да видимо разлику..1Ха оригинал Селуле Ц2, 1Ха таванска Селуле С3 и била ова боља са тавана не много неких 150кг, али је била.Нема ту правила уопште и све зависи од квалитета семена које си оставио....
 
Nema pravila. Kod drugara je u semenskoj bilo tritikalea nije mogao da kosi do ne zasri. Sejem godinama svoje i malo originala za seme, nema razlike u proseku.
 
Ove godine SAMO RWA sorte i to Sofru i Flavor.
Kupujem iste sorte da ostavim za dogodine seme.
Mozda bude par ogleda od nekih semenskih kuca ,al videcemo.
 
Nazad
Vrh