Pšenica 2021-2022

Jeste, ali koliko znam napr. na hederu nema senzor, znaci sto omlati vitlo to ne racuna u taj 1%, pogotovo kad se kosi popreko (sad nije tema sta ce biti u soji pogotovo ove godine kad je pipne vitlo…).
 
To što omlati vitlo nije u trakama iza kombajna.
Na slikama se vide samo trake, znači nema tu nekog rastura od vitla.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
imao je ovde jedan i nije bio los kakva je bila godina isto tako oko 30po jutru pa razmisljam da ga uzmem
 
Stariji covek, sad vec pokojni, bivsi kombjaner mi je pricao da kad su stigli Dj.dj kombajni ‘84 i ‘86 (zeleni i crveni) u to vreme je bila norma kao “dozvoljan” rastur 2%.
I sada je ta norma. Ko ide uslužno da kosi u neke kombinate uslov je da rastur ne bude preko 2 %. A kako se meri rastur evo jednog videa u kome se sve lepo vidi. Ono što se prospe na hederu na to uglavnom ne možemo uticati, zato se rastur meri ovim tepsijama...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
To što omlati vitlo nije u trakama iza kombajna.
Na slikama se vide samo trake, znači nema tu nekog rastura od vitla.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Tako je to ove godine svugde. Ovde radio svemirski brod pa tako izgleda. Kod nas “samo” tucano APS, pa i tamo.
A da ne pricamo o tome da su tu u pitanju mala zrna, pa isti taj 1% u kg je mnogo veci broj (stura) zrna. Kad ne treba nicuuu…
 
Ne znam, ali da sam ja na svojoj njivi ovako posejao ne bih bio zadovoljan.

Seju repicu.
d1211b03db097a34a3d1cb795a3e6e81.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Gde je tu strnjika ?,to lici da je radjena neka obrada pa posle sejano.Kombajn tako jednako da rasturi po parceli,nisam jos video,jedino ako je bas lose izvrsavao pa secka odradila setvu...
 
Ruku na srce tu je ječam bio. Slamu su ostavljali balirali i odma posle tanjirali. Odrađeno sve u par dana posle žetve.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ja sam pre neki dan orao parcelu 5 ha jecam bio i solidno se zeleni.
Ali kad BiH mogao da kombajn uvek prospe malo onda se zeleni idealno bi bilo dodje kao zelenisno djubrivo
 
ja tanjirao pre mora juce kad sam otisao daleko bilo botanicka basta,kisa je probudila sve morace total da radi

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Drugar je pre par godina sejao postrnu soju na strnjiku. Sirak se već tada pokazivao, ali kao izborice se sa njim. Naravno soja slabo nikla, sirak kao posejan i on reši da ga zaore. Prošlo je od tada jedno dve tri godine, i dalje se bori sa sirkom.

Mi ćemo i sojista gde planiramo kukuruz ići totalom.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Postavljanjem slike da vidite kolika je bila šteta rastur od leda na nedelju dve dana pred žetvu.Parcela je plitko odrađena gruberom, slama izbalirana.Mnoge parcele u okruženju su ovakve.


 
Nazad
Vrh