Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
2.965
I kod mene alcantara odlična...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
2.965
Na istoj njivi mi je sa sobredom. Nju sam oprskao a sobred ostavio još koji dan, tek izlazi klas. Ako ne pre, kada budem prskao sobred uslikaću...

Paracinac83

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2012
Poruka
660
I ja cekam za tu Alcantaru, birao izmedju nje i foxyla i izabrao foxyl. Na oko mi nije nista posebno, izgleda da sam se zeznuo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.502
H kao kod Anapurne,80-81,dobar protein i gluten,zrno krupno kao u Ingenia,sada lici na Ingenia,sirok list,crn kao ker.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
2.965
Juče sam ceo dan prskao i išao kroz atar. Kod mene ima malo problema samo na kukuruzištu ali nije strašno. Kod jednog ozbiljnog gazde sam video ozbiljan problem a kod njega je žito na žito... Prskao i uslužno isto sejano na kukuruzište i tu nisam video simptome... Kako gde je bio napad, uglavom nema toga kod nas puno...

Raca

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2009
Poruka
761
Nevredi ni presevati, kad je prskano sekatorom.

Sent from my iPhone using Tapatalk

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
4.722
Ne vidim razliku izmedju zita koja su prskana jednom ili dva puta od onih koja nisu uopste tretirana. Jadino sto ce korov praviti problema u vrsidbi.

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.582
Nevredi ni presevati, kad je prskano sekatorom.

Raco, ja sam takvo žito razorao 2017, 11.05., a tretman sekatorom sam radio 10.04. posejan kukuruz 12.05, i do sredine juna je bilo ok, posle zasušilo, pa nažalosk kukuruza kao da nije ni bilo...
Jednu parceli smo ostavili i bilo je 2,4 t/ha. Evo i jednog videa:

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.735
Pšenica na pšenici jedna od retkih koja je nikla na vreme,šta joj fali sam bog zna.Desno član Cipu 84 sasvim normalna,on je sejao i moju i njegovu,seme zaštićeno.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh