Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
6.535

Ovako to otprilike izgleda,slika sa neta...

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
11.089
Imam i ja pojavu na jednoj parcele ,Zahvaćeni krajevi otprilike 5-10% parcele,pšenica u pšenici,član Ćipu 84 sejao pošto smo komšije a njiva podaleko pa de ne idemo obojica,na njegovoj nisam primetio.Kod njega predusev suncokret.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
6.423
Vec sam pisao vise puta o ovome,ja sam to imao na Greindoru i Sofruu,deklarisano seme,12kj u 3 parcele i sve parcele su bile pored grmlja. Greindor od 2kj dao 500kg/kj greindor od 3kj dao 3000kg i sofru da 3500kg. Zrno bilo svo okrnjeno,sitno i crnkasto je imalo na sebi,hektolitar 55. Zastitari jos tu pojavu nazivaju i "crna noga". Imao sam te godine u istoj duzi njiva gde nije bilo problema i prinos bio 5t/kj ali moje seme i zasticeno sa yunta quatro

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
3.166
Ja sam isto to imao na Sobredu pre 2 godine. Od 4 parcele Sobreda na 2 je bilo patuljavosti na 2 nije. A svud je bio predusev kukuruz.
Imao sam jos Ingenio, Avenue i Apac na njima nije bilo.

Maxa

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
2.734
Patuljast se pojavi uglavnom u jesen kad nikne psenice zar ne?Kod nas je nikla sva psenica u prolece.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
6.423
Tako su i meni rekli. A ta jesen je imala kise,rano je nikla psenica i lepo nabujala,jesen bila topla i cikade odradile posao,da sam znao prskao bi insekticidom u jesen

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
35.559
Imao sam istu situaciju 2016 godine.Setva pšenica na pšenicu,obrada tanjiranje.Prinos nikakav,HL 55,zrno strašno,jedva su mi primili.Prskano 3 puta fungicidom i nije pomoglo ništa.Da sam znao razorao bih ga na vreme.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
7.254
Jbt a kod nas kad poseješ pšenicu na pšenicu desi se da bude isti ili čak bolji prinos, retko da bude lošiji. Evo i sad imam primer u ataru gde je čovek posejao jedan deo pšenice na pšenicu (kupio njivu pored njega a predusev pšenica) i tačno je lepša i zelenija gde je 2x pšenica.

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
12.626
To moze da bude i svedska musica. Ona polaze jaja u pazuh lista i onda ti crvici, larve ulaze u stablo. Isto tako izgleda kao i ova patuljavost.

Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh