Pšenica 2018/2019

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.341
Danas poceli,LG Anapurna parcela sto je u korovu jedan kraj suncokreriste kasno niklo ali prinos 3.9t po kj drugi kraj predusev kukuruz lepo niklo i bilo super ali ga uhvatila patuljavost i prinos 2t/kj prosek je izasao na 3t/kj.
Cista parcela nije jos zavrsena,predusev psenica,seme kupljeno sa yuntom,nema virusa i prinos dobrim preko 4t/kj hl 76 protein 15 gluten 31.

www.kombajniranje-claas.business.site;

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.785
Jedna konstatacija, najbolje su rodile najgore spremljene njive. Ove što su najbolje bile spremljene su izgleda bile najsuvlje.

- - - - - - - - - -

Jedna konstatacija, najbolje su rodile najgore spremljene njive. Ove što su najbolje bile spremljene su izgleda bile najsuvlje.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.166
Zamalo da završimo ali ne da se.Ostalo još 3-4 kj ,poprskala kiša oko 3 -4 sata.Drugo ,kombajn je otkazao poslušnost.Prvo je nešto puklo u pužu pa smo zavarili a posle sam ga zagušio zbog toga što je na lancu povratne mase ispao osigurač a ja nisam primetio odmah.Ipak nije kombajn za mene.:osmeh:
Jedva smo ga odgušili ,morali smo da skidamo aucug povratne mase.Ima pola prikolice krtoga.

- - - - - - - - - -

Evo kako to izgleda.

zeljkoo

Član
Učlanjen(a)
9 Sep 2011
Poruka
1.312
Zavrsna zetva, prinos od 4,5 do 5th ima tu i neke zarade, mozda jedno prasence i dve gajbe piva za drustvo i to je to.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
5.732
a posle sam ga zagušio zbog toga što je na lancu povratne mase ispao osigurač a ja nisam primetio odmah.Ipak nije kombajn za mene.:osmeh:
Aaaa Kiraj..... Pa to uopšte nije znak da kombajn nije za Vas. Onda i ovaj moj drugar što je zagušio JD-a treba da batali kombajniranje a mlađi je od Vas. Tako ga nakrko uljanom repicom da smo nas četvorica ~2 sata čistili, a na tom mestu je ostala omanja kamara kad smo uspeli da ga odgušimo i pokrenemo.

Vrh