Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam prošetao do jedne parcele pod pšenicom .Pšenica Ingenijo sejana u prvoj dekadi oktobra.




Lepo se izbokorila.



Ne volim da slikam tuđe useve ali ....
Prošle godine smo raspravljali ,da li pulsar ima štetno dejstvo na pšenicu ,ili nešto u tom stilu.
Parcela je dosta zapuštena ,čička ima u izobilju .Verovatno je korišten pulsar ili neki generik.

 
Kiraj odličan Evgenije.Ima i ovde crvenih a sada se sve vidi i sve se samo pokazalo.Neupotreba jesenjeg đubriva,sastavi i preklopi rasipača,hemija...
 
Kako razlikujete uticaj hemije od manjka djubriva :sta: Pulsar (tj Listego od pre par god) koristim i nisam imao ovakvih probema, ili ih nisam prepoznao :sjasi:
 
Javljaju lepo vreme do prvih dans februara. Jel ce neko da radi prihranu ureom ili cete cekati kasnije u februaru ??
 
Ja sam bacao pored azota u mapu i mesanom,rasturao jos po 50kg ha uree,tako da cu ici posle petnestog februara
 
@kiraj

Jako lepo izgleda ovaj ingenio.. Kolika je bila setvena norma, i kakvu prihranu generalno planiraš ove godine?
 
Ja nista jos ne bacam,prebujna su pa ce biti cirkusa,jes da se prska od rasta ali.... a i treba da ima nesto i za Maj.
 
Ja razmisljao da razbacam sad na 3ha koja su posejana 20.10, jeste bio dobro nadjubren kukuruz pre toga ali nisam bacao osnovno nista.
 
Danas malo uzorke vadili od 0_30cm,30_60cm otpale mi ruke.
IMG_20180124_155517.jpg
IMG_20180124_155520.jpg
ol
IMG_20180124_153133.jpg
 
To nema nista bez traktora poginuo sam i ovako prvo da guram pa onda da iscupam,rekli su mi da moze i ovako.Glinustina teska dole.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh