Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam se nadao da ce lepse da zatvori zemlju, posto je ta najranije sejana.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kakvo je stanje za sada kod vas gde je Isla psenica na psenicu?
Ja imam 4 ha na tanjirano, slama je izgorela. Za sada ne primecujem razliku.
 
Solehio

1f5603a07de337b3be7bb0895ed12778.jpg
96a3a486a9af6ee60c27b084d9762487.jpg



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
NO till, a 170kg mapa raspodeljeno?
Ima vise faktora po meni zasto ne toliko, i zasto ne bez obrade map... mozda je u brazde sa sejalicom raspodeljivano!
Ali praksa je verovatno drugacije pokazala mindjusaru cim on to radi, ima matematike, ali gubici su svakako ogromni mislim da ni 35% nije usvojivo.
 
Kako? Mikroorganizmi pockrali od suse, ko da ga razlozi, cak i da ih ima 100% vise ne mogu rastvoriti tu kolicinu + maksimalna zasicenost cak i peskovitog zemliista nije veca od 55 promila!? Ko da ga spusti na dubinu? Cak ni 100% vodotopiva hraniva se ne mogu usvojiti sa tom kolicinom. Ali je veci procenat usvojivosti, sto je kolicina veca. Tesko mi da objasnim u postu, bice post cela strana i nece ga 99% foruma razumeti....

Hajde ovako u 3 reci:

Raspodelis po kg/kj MAPA, usvoji se aktivne materije kg od 52%

100kg ~ usvoji se u prvoj godini 25kg, u drugoj 16kg, u trecoj 3kg, propadne 8kg
150kg ~ usvoji se u prvoj godini 31kg, u drugoj 18kg, u trecoj 4kg, propadne 25kg

Malo sam previse odokativno napisao, mrzi me da racunam...
 
Poslednja izmena:
Kako? Mikroorganizmi pockrali od suse, ko da ga razlozi, cak i da ih ima 100% vise ne mogu rastvoriti tu kolicinu + maksimalna zasicenost cak i peskovitog zemliista nije veca od 55 promila!? Ko da ga spusti na dubinu? Cak ni 100% vodotopiva hraniva se ne mogu usvojiti sa tom kolicinom. Ali je veci procenat usvojivosti, sto je kolicina veca. Tesko mi da objasnim u postu, bice post cela strana i nece ga 99% foruma razumeti....

Hajde ovako u 3 reci:

Raspodelis po kg/kj MAPA, usvoji se aktivne materije kg od 52%

100kg ~ usvoji se u prvoj godini 25kg, u drugoj 16kg, u trecoj 3kg, propadne 8kg
150kg ~ usvoji se u prvoj godini 31kg, u drugoj 18kg, u trecoj 4kg, propadne 25kg

Malo sam previse odokativno napisao, mrzi me da racunam...

Ovo je otprilike tačno što kolega kaže za map, zato sam i prestao da ga koristim,ili eventualno svake 3-4god.
 
Kako? Mikroorganizmi pockrali od suse, ko da ga razlozi, cak i da ih ima 100% vise ne mogu rastvoriti tu kolicinu + maksimalna zasicenost cak i peskovitog zemliista nije veca od 55 promila!? Ko da ga spusti na dubinu? Cak ni 100% vodotopiva hraniva se ne mogu usvojiti sa tom kolicinom. Ali je veci procenat usvojivosti, sto je kolicina veca. Tesko mi da objasnim u postu, bice post cela strana i nece ga 99% foruma razumeti....

Hajde ovako u 3 reci:

Raspodelis po kg/kj MAPA, usvoji se aktivne materije kg od 52%

100kg ~ usvoji se u prvoj godini 25kg, u drugoj 16kg, u trecoj 3kg, propadne 8kg
150kg ~ usvoji se u prvoj godini 31kg, u drugoj 18kg, u trecoj 4kg, propadne 25kg

Malo sam previse odokativno napisao, mrzi me da racunam...

Tako kaže struka! A u praksi je nenadjebiva varijanta! Unese sejalica 95% na dubinu 5cm! Radio sam ogled par puta,tako mi je najbolje,bolje nego u razrivano na 20+cm
Azota ide još cca 100kg/kj
 
@mindjusar znaci ides jos 250kg/kj uree u jednoj prihraani ������������������:haha::ideja:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh