Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U sapcu video sam u oglasu 5 vagona silos 1100e..to je valjda bez krova..polovni iz francuske..i ja planiram jedan za sad..
 
Овај видео није доступан
Тако ми каже јутјуб

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Какав браузер? Пробам директно са њихове апликације. Претходне снимке отвара а овај задњи не.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Završena žetva za ovu godinu. Rezultati odlični, čitajući ove komentare ovde. Predato 38,9 tona na silos, sa katastarskih 9 jutara. S obzirom da smo malo odorali od puta ima više od toga. Ostavili još za seme između 2 i 3 tone kući. Hektolitar 85, primese 2. Za proteine ima dva rezultata prvi 11,7 drugi 12,9 %, ne znam koji je merodavan. Gluten 22,5. Ispod je kvaliteta za bonifikaciju. S obzirom na godinu mi smo zadovoljni. Dogodine povećavamo površine pod pšenicom. Sve zbog plodoreda i diverzifikacije. Ne odričemo se pšenice, jer nam je najbolji predusev za šećernu repu.
Za seme ostalo još 4 tone, tako da je konačan bilans za 2017. godinu 43 tone sa 9kj. S obzirom da je do put parcela ima malo više jer smo odorali bar još 2-3 metra, tako da ima malo jače od 9 jutara.
 
Imam ponudu za ns sorte pšenice(pobeda, renesansa,simonida I zvezdana) po 30,50din kg. Sta mislite da li da uzimam ili da čekam jos bolju ponudu.
 
Jel imao neko As hibridi Hystar pšenicu, kako se pokazala? Napričao mi jedan komšija bajke o toj pšenici, a gotovo sam siguran da mu je neko napunio glavu pa on prepričava ali ko će ga znati, pa reko da vidim da li neko ima iskustva sa njom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh