Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Avenue,kod nas u selu ove godine,niko nije bio ispod 4,5t/kj.
 
Juče posejana pšenica sorta Sofru, potrošeno semena 125 kg/kj. Posle setve pređeno kembriđzom.
 
I kod mene posejana pšenica juče.Sofru 475 kg pa malo zafalilo i dodato 25 kg Nikol.Na 2,2 ha otišlo oko 225 kg.Još da sam imao posle kembridž valjak,ali nemam!
 
Evo i ja danas poseao prenicu i jecam :ppozdrav:
20729mf.jpg

21153if.jpg
 
4 fungicida,totalno neisplativo,koliko treba da ima veci prinos u odnosu na "zdraviju"konkurenciju da bi se to ispaltilo
 
Kupljen Avenue za probu i seme za iduce godine,a selektovan i tretiran fungicidom Ingenio. Predsetveno 150kg/kj 6/24/12,pa teska tanjiraca 2X,seje Olt gama i planira se zadrljavanje. Setvena norma oko 135kg/kj,predusevi sojiste za vecinu,dok je za zemljiste gde je Avenue jecam predusev koje je poorano plitko,sutra idu laka tanjiraca + drljaca,pa setva i od gore posoliti 100kg/kj MAP-a 10/50. Zasto posoliti...ne pitajte,samo nedostatak vremena.
 
Sofru dosta njih hvale. Mi cemo probati njega.

Ja sam muke sa njom imao.Prskao tri puta fungicidom.Posle svakog prskanja ona sve bolesnija.Na kraju se ispostavi da deo gde nisam prskao ni jednom ostao zdrav kao dren do kraja.E sad sto,kako i zasto je i dalje misterija.
Nisam imao tako prinosnu psenicu nikad.I ove godine sam je posejao i to u vecoj povrsini.
Prekjuce je kod mene setva gotova.Ova kisica dosla kao lek na ranu.
 
Ja nisam jos ni na pola setve.
Posejao 15ha od 50ha. A ostali nisi ni pipnuli, bilo suvo pa nisi ljudi mogli raditi.
 
Ja sam muke sa njom imao.Prskao tri puta fungicidom.Posle svakog prskanja ona sve bolesnija.Na kraju se ispostavi da deo gde nisam prskao ni jednom ostao zdrav kao dren do kraja.E sad sto,kako i zasto je i dalje misterija.
Nisam imao tako prinosnu psenicu nikad.I ove godine sam je posejao i to u vecoj povrsini.
Prekjuce je kod mene setva gotova.Ova kisica dosla kao lek na ranu.

zato uradite bolju doradu semena. lamardor 2 najbolje aktivne materije fungicida odmah u startu na zrnu. i to STITI dugo. BOlest se prska preventivno, PRE POJAVE, insekti se prskaju po pojavi
 
Druze jel cujes ti sebe,kupimo semensku psenicu,platim je kao da je suvo zlato i jos da je doradjujem.Neka fala,ima sorti kojima netreba ni fungicid i opet opale lep prinos.:ppozdrav:
 
Ja sam muke sa njom imao.Prskao tri puta fungicidom.Posle svakog prskanja ona sve bolesnija.Na kraju se ispostavi da deo gde nisam prskao ni jednom ostao zdrav kao dren do kraja.E sad sto,kako i zasto je i dalje misterija.
Nisam imao tako prinosnu psenicu nikad.I ove godine sam je posejao i to u vecoj povrsini.
Prekjuce je kod mene setva gotova.Ova kisica dosla kao lek na ranu.

Navodno nije ni bilo patogena koji bi se suzbili, rec je o stresu na vremenske prilike, cak je i to ostalo neizdefinisano do kraja...koji je to vremenski faktor na koji je osetljiva?? I u "losijoj kondiciji" je dala isto kao i Ingenio u ful kondiciji. Stim sto ima manji sadrzaj proteina za 1,5 %
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh