Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugar radio ingenio 25-28m vlaga 11%.
 
Verujem da će se dosta optimista razočarati, kada uđu kombajnom u pšenice, na oko dobra, a u bunkeru šipak...
Slame ima, klasja tu i tamo, a zrna štura...
 
Kod nas Simonida i ranije sorte mogu da se skidaju krajem nedelje dok ostale neće još za sada i sve zavisi od vremena.
 
Verujem da će se dosta optimista razočarati, kada uđu kombajnom u pšenice, na oko dobra, a u bunkeru šipak...
Slame ima, klasja tu i tamo, a zrna štura...
Ja sam se razocarao i pre nego sto sam usao kombajnom. Od 1 maja do sad smo dobili ni 30L kise i sta tu ocekivati? Sve sto je palo bilo je samo za odrzavanje u zivotu. Po nekoj proceni ako doguram do 2500kg po jutru bice dobro.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sofru,danas slikan. Ima svakojakog zrna,od mekanog do tvrdog.

15mn56s.jpg

vilj0y.jpg
 
Vec sam ranije pisao o losem prinosu koji nas ocekuje ove godine.Bice naravno dobrih na dobrim parcelama ali rekao sam tada da nisam video ni 20% dobrih psenica. Ajd sto su lose nego je malo i posejano a rod ce biti ocajan.Sada je uhvatio i fuzarijum veliki deo u nasem kraju.Ja nisam zadovoljan mojom psenicom a izgledala je dobro i odraio sam dosta dobro.ali sta je tu je, za mene je ovo kraj sto se psenice tice,nemam vise snage ni volje da se borim sa vremenom i sa drzavom,ove godine vecina nas ce na..bati i sa prinosom i sa cenom. Tako da dizem ruke od toga, nemamo mi ovde dobre uslove za dobre prinose.Videcu kakav ce prinos biti za nekih 15 dana bice zetva.
19427497_1523725597690191_596262745_n.jpg

Ovo je slikano pre nekih 7-8dana, probila neka trava neznam sta je ovo ali nije divlji ovas. Klas je dobar zrna krupna ali daleko od dobrog.
 
Danas bio da vidim zito.Sofru za 4-5 dana ce zetva.Sa puta izgleda da moze da se skida i slama je dozrela ali u klasu ima mekanih zrna.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Veceras u nasem gradu dani polja pomalo drugaciji i kreativniji
Profesor Mihajlo Zurkovic
" KONCERT U ŽITU"
Po ideji pijaniste, profesora Akademije umetnosti u Novom Sadu, Mihajla Zurkovića, U.G. "Somborska budućnost" organizuje "Koncert u žitu" 21. juna 2017. godine u 19 i 30 časova.
Svetski dan muzike i dan letnjeg Solsticija (prvog dana leta). Publika će imati ekskluzivnu priliku da sluša pijanistički resital na otvorenom prostoru. Na programu su dela P. I. Čajkovskog, Franca Lista i Frederika Šopena.


37f173e38f4a8eb64d5b50dbad251654.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh