Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onaj ko ne racuna "neku" arendu, zakup, bez obzira da li je zemlja u vlasnistvu, ili zaista u zakupu, ili ne zna kako se do zemlje dolazi, ili je malko brezobrazan.
Da smo mi na divljem zapadu i da smo tu zemlju osvojili pobadanjem kocica jos bih i razumeo, ali svaki onaj ko je zemlju nasledio, ili kupio pre nekoliko godina zna da se i na sopstvenoj zemlji arenda racuna. Naravno ne 300 evra po jutru, ali se racuna.
Aj dobro, ako se vec racuna, onda zasto ne racunati 300 e po kj kad neki placaju i toliko?! Verovatno da prilikom racunanja da ti kao ostaje koji dinar?!
Inace sa zetvom ovde jos nisu krenuli! Ili bar nisam cuo!
 
Jedan prijatelj je pokosio 12,5 kj,nije predao ali računa da ima oko 2,4 t/kj .Ingenio mu je bio lošiji od Arije.
 
Danas ovro uslužno 1,5kj (tako kaže gazda) ingenija i šac metodom prinos oko 4500kg sa cele površine, neznam kakva je vlaga i hektolitar ali zrno malo zavelo (prisilno uzrelo, ulubilo se), nije dobro ali no.
 
Ne znam samo što se ti mešaš kad te niko ništa nije pitao,gledaj svoja posla tamo u svojoj državi.I ne izvrći postove jer on opšte nije napisao da je samo kod njega dobra situacija nego kod svih,jer bože moj zašto kukakamo bez veze.I nikom ja ne želim da smrkne,i nigde to nisam napisao,prošle godine kad je kod nas bila godina pogođena,a negde je bila suša ja nisam te ljude ubeđivao da je sve u najboljem redu jer je tako i kod mene,prema tome znam ja dobro šta sam napisao i nema potrebe me ispravljati,a za pregled ako treba sredi ću vam kolektivni imate popust.:ppozdrav:

Izvini a jel treba neko tebe da pita da li moze da se komentarise na ovom forumu. Generalno zato nam je i ovako. Ne daj Boze da se Srbi sloze. Pa dokle vise ovako. Ja bih najvise voleo da ti i svi mi imamo prinose 10t/ha i da svima bude dobro. Ali avaj u svakom zitu ima kukolja. Budimo realni. Nije svuda na vreme posejano, nije svuda ista klima i ista kolicina padavina pa tako je kako je. Pa sta treba da rade ljudi juzno od Save i Dunava u odnosu na tebe u Vojvodini? Nisam jos na ovom forumu procitao da se oni malo malo zale za svaku kulturu kao ti. Kad kod tebe rodi kod drugih treba da bude 1t/ha bilo koje kulture. Prava srpska posla. I vidim da nisi dao komentar na slike od clana mirmag. A pravis se pametan za svaku stvar. Bolje ti je da budes realan i korektno komentarises
 
Neka hvala izgubiću se u tim silnim inovacijama,to više nije taj kombajn koji sam ja znao da vozim...:haha:
 
Zabolu me oči od te Led i Xenon sijalice pa ću morati noćom krompira da stavljam na njih i ako taj ekran u kabini ne vata PINK i Happy TV nema od tog posla ništa...:haha:
 
Kumovski divan ,barem nije dosadno i monotono sa vama:osmeh: Danas sam išao starim putem za SU i gledam stanje u polju, nemam šta da dodam sem da nam je na dalje Bog u pomoći.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh