Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta cemo sa misevima? Kod mene dva puta magla i nista, ko da si im rekao dobar dan::jako_besan::
 
Gledam dugorocne prognoze i opet najavljuju izrazito blagu zimu vidim da je i informer pisao o tome a pogodi do detalja za proslu godinu..A misevi ima da naprave dar mar ne zahladni li do setve i ne bude li one guste jutarnje magle a i ako zahladni ima krticnjaka koliko hoces,garsonjere na izvolte...kod nas je ludnica sa njima.Kad posejati e to je dilema
 
Cinkfosfid mamak i udri,sta je tu problem......Ove godine ce se sejati ista povrsina oko 90kj,seme Ingenio.
 
Nisam ni ja,pa opet u selu i staro i mlado zna da misevi crkavaju od magle.Praksa te muci:osmeh:
 
Magla je opasna za pacijente sa disajnim problemima, naročito astmatičare. Može izazvati astmatični napad i gušenje.
Za njihova pluca kad se spusti magla isti rezultat daje, otprilike, kao kad coveku nabijes glavu u vodu jedno 10 minuta....
 
Veliki domacin,individualni proizvodjac i po malo kooperant a da to nezna:osmeh:Pa kod mene u selu i vrapci na grani znaju da misevima smeta magla.
A vide li ti kojeg misa da je crkao od magle?Zimus je bilo kod nas dobre magle pa nesto nevideh crknutih miseva po polju po meni to je babska prica,a da smo nagraisali sa njima jesmo ja stalno samo o njima razmisljam kako odbraniti psenice kad ih usejemo.
 
Ne kucajte gluposti magla je mama i tata za smrt miseva a dobra je i za npr. da nekome umesto mraka izletis iz magle i reseno je sve .A kolko se ja secam kod nas nije bilo prave jesenje magle prosle god. kad sidje pa po 3 dana se ne smice nevidis ni komsiju Aa bogami ni on tebe (sto u nekim slucajevima ni to nije lose).
A dobar je i cink fosfid dok ne ulete ovi evropejci u njivu pa vide sta i kako pa krepala lija pa jastreb pa macka pa dzukela e tad si zasro motku sto znaci i o tome treba voditi racuna ,a bas se cudim kako ti evropski prolivi se nisu setili da i trovanje miseva zabrane nama da nas dotuku
 
evo, trazim i na "naski" i na engleskom i ne pise nigdje nista da magla smeta misevima. Sto je najsmjesnije, treci rezultat na google je bas ova stranica foruma "psenica 2013/14"

Mislim da netko s tom maglom "sere kvake" i da ce biti ipak neki drugi utjecaj na crkavanje miseva nego magla...

A sto se tice usporedbe iz par komentara ispred, Rusu snijeg dodje "ko budali samar" ;)
 
evo, trazim i na "naski" i na engleskom i ne pise nigdje nista da magla smeta misevima. Sto je najsmjesnije, treci rezultat na google je bas ova stranica foruma "psenica 2013/14"

Mislim da netko s tom maglom "sere kvake" i da ce biti ipak neki drugi utjecaj na crkavanje miseva nego magla...

A sto se tice usporedbe iz par komentara ispred, Rusu snijeg dodje "ko budali samar" ;)
Misevima smeta magla, i kada se desi da magle potraju par dana, sigurno je da crkavaju, normalno, ne uginu svi misi, pa i kada se truje ne uginu svi.Koliko znam, misi nemaju dobro razvijena pluca, pa zbog toga, valjda.
 
Svi pisu "valjda" "to svi znaju" a da na cjelom internetu nigdje nista o tom ne pise, samo u ovoj temi na forumu, morate priznati, to je malo sumnjivo...

Da se vratimo na temu psenice...

Slusam jucer malo ljude iz sela kako ce se preorjentirati na nesto drugo osim psenice a da ce ju sijati samo zbog kakvog-takvog plodoreda. Cujem da ce biti i jecma po jecmu sto bas i nije neka kombinacija ali sve samo da se psenica zaobidje.

Kod nas je od 60 jutara isplanirano 20 za psenicu. Ako vremenski uvjeti dozvole, treba jos malo stajnjaka izvesti, malo presarafati plug i krecemo u oranje za psenicu. Nema se sta cekati. Samo je dvaput padala kisa ovog ljeta: Prvi put 45 dana a drugi put jos pada ;)
 
Da li ih magla ubija ili ne cinjenica je da kad god se magla zadrzi neki dan, miseva manje ima, ja da im idem na sahranu necu ako crknu crkli su ako su se povukli opet bolje :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh