Pšenica 2013/2014

ako se obistine prognoze nece biti dobro,moze se desiti da se psenica probudi ranije i da rano krene sa porastom,primetio sam ovih dana da psenica uveliko radi,to nebi trebalo da bude tako u januaru.neznam koliko ce dobra biti ova topla zima,ovo kao da je mart mesec.
 
Evo moje NS 40
xko9zb.jpg

347be3l.jpg

inqt7q.jpg
 
Evo i zalivene pšenice pre neki dan, čini mi se da se vidi boljitak. Taman do snega ako ga bude bice kao duša.

2014-01-17-686.jpg
 
Kod nas pocele da se suse zita i to intezivno, posebno ona koja su posejana u nekadasnjem optimalnom roku. Izgleda ce ovo opet biti godina neradnika, pa ko god nije uradio na vreme imace nesto

- - - - - - - - - -

Kod mene se zute samo tako zita, tuga gledati
 
Ne brini za Apač, samo baci jedno 400kg/ha SAN-a ili AN-a i ispod 6t/ha neće biti manji prinos.:osmeh:
Naravno i valjanje obavezno.
 
Ja sam planirao pocetkom februara da bacim 150ureje po k.j , i krajem marta 100kg kana po k.j i kada bi imao 5.5t po hektaru ja bi bio prezadovoljan,ali svaka godina je prica za sebe , a za valjanje prvo valjak da napravim.... :osmeh:
 
To je odlika Apacha.Obavezno u proleće ne liči ni na šta ali posle poludi.Jeste da kalendarski nije proleće ali trenutno jeste.
 
Voli azot a neće da polegne. Pre par godina hteo da ga pretanjiram,al me mrzelo(60 ari) i bilo 6t/ha.
 
Nisam siguran da li smo iz iste priče moja se porodica bavi poljoprivredom više od 140 godina moj deda 70, otac 50, ja 20 :sta: ali nikada nismo trovali miševe po polju.
Ove što čuvaju ovce po žitu njih sam terao, ali miševe što je mnogo mnogo je.
 
Nazad
Vrh