Pšenica 2013/2014

Bauljar odradio svoje ali cim na prolece otopli opet ce da krene u akciju zato spremi prskalicu i insekticide pa ga u prolece osuri!
 
Kako moze bauljar tako pravo pod konac da unisti:sta:, kao da nije ni posejana

Gde vi vidite da je pod konac,najmanje 5-6 reda je šetao,jasno se vidi ako se pogleda cela duž,bukvalno tako je i kod mene u selu,gde sam raio uslužno,sa one strane gde je komšija imao žito,isto ovako,a sa druge strane gde je komšija imao soju,i sad posejao pšenicu netaknuto,a radio sam sve od oranja pa do setve,niklo 100% i posle toga ušao bauljar,ja kažem da je on 100% a vi nagađajte i dalje.
 
Njiva sa leve strane je moja,pre mesec dana sam razoravao tu njivu i isao polako da ne bi prigrnuo psenicu...Sad ima od 1,5 do 3m praznog,bez tragova korena psenice.Jednostavno iscezla.

Pored je bilo strniste.To sitno nije podsisana psenica njego slama na kojoj je inje.
 
Juče malo obilazio svoje pšenice. Izgleda da nisu loše ove godine u zimu ulaze u dobrom stanju. Videćemo kako će izaći ako se ovako nastavi golomrazica


Prve dve slike su renesansa semenska a druge dve moj balaton(malo svetlo i boja vara na slici). Sve su sejane po 300kg/ha istog dana ista priprema
 
Neverujem,jer su tu bila 24 reda suncokreta,taman jedan krug starom prskalicom,pa nije bilo preklapanja.Prskan je samo Fuzilejdom od sirka.Ovih dana cu otici izravnati njivu,pa ce tu biti vise kukuruza na prolece.
 
Evo ga nas Balaton sejan 26. oktombra..
dsc1154.jpg
 
ja imam problem na jednoj parceli primetio sam na jednom kraju njive psenica je pozutela i kao da je izmrzla,to na nekih 3-4ara i prosle godine se nesto cudno desavalo na tom delu parcele bilo je nekih slabih krugova,nemam pojma sta je to,kao da ga je voda udavila ali nije jer je na brdu i to na vrhu.neznam dal nije neka stetocina ili je problem u zemljistu.
 
To što Željko kaže ima i u mom kraju na jednoj parceli. Inače tu zemlju niko već godinama ne radi, jer šta god da se poseje uvek se pojave neki krugovi na kojima ništa ne uspe. Sreća pa je njiva manja, oko 60-ak ari. Ti krugovi zahvate skoro trećinu parcele. Interesantna stvar da u njivama pored ove nema takvih problema. E sad, zašto se to dešava, ne znam. To bi trebalo ispitati. Inače, zemlja je prilično kisela.
 
Nazad
Vrh