Pšenica 2013/2014

Da tu je valjala voda isto kao i kod mene u ataru!!!!!!! Tu parcelu dzaba i vrsili tu samo vatra pomaze!!!!
 
Kod mene opsta katastrofa, renesansa 40 ari 16 dzaka od po 40kg, K a t a s t r o f a, domace vise NE! Kad miskovicevi budu sejali domace sorte, tada ce i Jugoslav!
 
I to NS seme. Da je ovo uredjena drzava sigurno bi platili penale kao sto je trebala i Delta da plati za onaj presusen pionir.
 
Kod nas dosla psenica iz Sapca,Sombora i Backe Palanke,a u povratku da se napune semenskom psenicom iz nase zadruge,koja niti radi semensku psenicu niti nista.Kaze jedan kamiondzija iz jdnog kamiona koju oces semensku robu imas,samo druge etikete na dzakove stavljaju,a to sve radi jedna poznata firma kod nas,necu da je imenujem.
 
Sejanje psenice na psenicu,koja je dobitna kombinacija da bi ovaj zahvat bio dobar(bez trave u prolece:osmeh:)Posto ima clanova koji uspesno seju zito na zito ako mogu da napisu sta je veoma bitno uraditi da bi se dobila cista psenica bez korovi i trave i misljenje o kolicini totala po hektaru na strnjici.Hvala unapred na odgovorima!:ppozdrav:
 
Jugi,koliko ti Apac dao ?
Prosle godine na 28 ari imao 32 dzaka od 55 kg tako pise u svesci, a posto mi klicu u ambaru pojelo nesto al bukvalno samo klicu na svako zrnce apacha, morao sam da sejem renesansu, a apach kupio samo za seme, nadam se veceras da poznjemo tih desetak ari pa cemo videti, posejan je jedno dzakce na 10 ari cisto seme da uhvatim, veceras javljam, ali mogu vam reci da je apach zakon, moj rodjak kaze da bez greske daje ar=dzak(dzak oko 50-55kg), a vec tri godine samo njega seje. Ja cu odmah veceras ako stignem ili u naredna dva dana da odvojim praskiram i zapakujem seme za setvu pa nek tada pojedu klicu!
 
I ja cu taj sistem samo mi recite, sa cime zaprasujete? Moze li i grasak da se sa isitim sredstvom zastiti od grice?? :off_topic:
 
Nazad
Vrh