Pšenica 2013/2014

Sad sam poslao slike zaštitaru u jednu hemijsku kuću,ima na Komaromu ovoga,a pre prskanja nije bilo:

Picture2737-2.jpg

Picture2738-2.jpg


...kao da je buknulo posle prskanja....pa lepo neznam šta raditi :sta:
 
Što se tiče bolesti pšenice i struke isto je kao kad se prv put masovno pojavila trulež repe .Niko do danas nije argumentovano i na naučnoj osnovi dao obješnjenje,a repa od tada stalno u većej ili manjoj meri truli.Bojim se da u budućnosti i sa pšenicom ne bude isto,tj da stalno oboleva a uslovi nisu isti,i niko nezna tačno zašto se problem javlja.
 
Neverujem da je to,ja ko i svake godine isto radim,herbicid+fungicid+insekticid pa posle samo fungicid+insekticid....nesto drugo je posredi,vetar naneo nesto zanimljivo iz Afrike gde su eksperimenti.
 
Sta ce biti sa zitom koje mi je pod vodom 10 cm na nekim mestima tek je krenulo da cveta,a ne mogu da udjem da prskam sa traktorom bar 5-6 dana ako ne bude padavina ?
 
Sta ce biti sa zitom koje mi je pod vodom 10 cm na nekim mestima tek je krenulo da cveta,a ne mogu da udjem da prskam sa traktorom bar 5-6 dana ako ne bude padavina ?

ISto pitanje sam i ja ponovio u nekoliko tema ali niko nezna tacno sta ce sa njim biti... JA imam nekih 4-5h Psenice koja je bila pod vodom 20cm na nekim mestima manje od toga na nekim vise ali uglavnom voda nije bila preko 30cm.. Povukla se za nepuna dva dana i sad nema vode... Sta ce biti sa njom videcu inace sva je u cvetu...
 
Ako ostane jako dugo pocece da truli,par dana nece ostavi mnogo velike posledice,uostalom neko je dal u ovoj temi ili drugoj kacio emisiju Brazde gde je Dencic sve objasnio....Ja sam 2010 imao pod vodom 10 dana,nije bilo problema sa prinosom.
 
Ako ostane jako dugo pocece da truli,par dana nece ostavi mnogo velike posledice,uostalom neko je dal u ovoj temi ili drugoj kacio emisiju Brazde gde je Dencic sve objasnio....Ja sam 2010 imao pod vodom 10 dana,nije bilo problema sa prinosom.

Hvala ti puno jer ne prestajem da brinem ako mi verujes... Hvala...
 
Nazad
Vrh