Pšenica 2013/2014

n6rf2q.jpg
 
Komsijino žito pored. Malo je kasnije tretirao pšenicu. Ni mi nismo bili previše brzi, već je bilo oaza sa rđom podosta, kada smo je tretirali.
mvhqme.jpg
 
Nisam upucen kakvi su proizvodjaci suncokreta ali mislim da bi bolje resenje bilo zapaliti koju uljaru!!
 
Možda si je trebao tretirati.Ko zna kad će vreme dozvolitida se uđe u njivu.Ova obećava ::novac::
 
Ja sam juce pre kise bio da obidjem psenicu. Sve sto imam da kazem je to da u nasem ataru nema zelene a kamoli onako modro zelene psenice! Boze sacuvaj sva se zuti od rdje!
Kod nas toga do ove godine nije bilo ja sam 100% siguran! Bar ne u ovolikoj kolicini
 
Kod nas koliko sam video,mada malo ima posejano retko ko moze da kaze da mu "nije lose zito,odnosno psenica",ostalo je Katastrofa!!!! Malo,zuto,retko,rdjavo,crveni se i susi koliko je bolesno i napadnuto svime i svacim.Neki ljudi tek sad prskaju ali kasno je sad,pocelo je da vlata,i primetio sam da su kasnije sejana zita u boljem stanju nego ona ranije,ne znam zbog cega...Debeli minus ko god ga je posejao,i ovako kod nas radja do 4t/k.j najvise,prosek je uglavnom oko 2,8-3t/k.j a ove godine ima da bude polovina od toga
 
Mladji usevi sporije i kasnije dobijaju bolesti , jednostavno prirodno je tako.Takodje zbog ranije godine starija zita su se trebala tretirati od bolesti u mnogo ranijoj fazi, mislim na mart mesec.Vremenske prilike krajem februara i pocetkom marta, visoke temperature su takodje pogodovale razvoju bolesti.

Jos jedna stvar- usevi na losijim i siromasnijim zemljistima sporije propadaju i manje dobijaju bolesti od onih na visokokvalitetnim zemljistima...
 
Komsija tacno,ali zato mnogo manje radjaju pa sto kaze Savato debeli minus,ali je po toj racunici kod nas stalno debeli minus jer kod nas radja 4 tone po hektaru kad je sve kako treba.
 
Nazad
Vrh