Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Negde sam troskovnik zagubio ali mislim da je po hektaru 57000din u arendi bez moje zemlje.A dobio sam 5240kg po he.Kad se oduzmu sva placanja i odbici bice nekih 4400kg po he za isplatu.Ja sam moju stavio na cuvanje jer sam uljanu repicu prodao za kes pa cu neko vreme moci da zivotarim.Ako bude do oktobra 23-25 din za kg bice skoro dinar na dinar a ako ne bude sada na 19din po kg ima neke zarade isto.Inace ko radi četvoropoljno kao ja uve moze uljarice da proda a zito i kukuruz da malo sačeka pa da vidi da li se isplati.Uglavno od 10god svaka 5-a se neisplati.Nemojte da uzme4te ove cifre sa 100% tačnosti jer nisam nasao svesku gde sam pisao troskove.I jos nesto ko dosta da zemlji ona mu i vraca,kad bih mogao da imam u arendi 50-60 he. ziveo bih kao i oni koji imaju 2 velike plate u kuci, a to nije lose ako se slazete.
 
@tarana:sabrao sam troškove. sem razbacivanja đubriva i prskanja korova, sve ostalo sam platio.
43m/kj me je koštalo oko 27.000 din.
100kg mapa + 150kg urea po kj.[/QUOTE]

Nešto ti tu neštima,ili nemaš arendu kao stavku,malo je to za taj prinos,ili je u pitanju sreća,ili baštovanluk za predusev,pa me ispravi ako sam negde pogrešio
 
http://www.sendspace.com/file/6uz0xa
Ovo je kalkulacija za pšenicu koju smo ove godine proizveli.Sem 3,5 kj sva je zemlja u našem vlasništvu,pa bi cena zakupa bila veća da smo takvu zemlju uzimali u zakup.Posejano je bilo 31,5 kj ali smo oko 2 kj presejali .
Nemojte da povećavate ili smanjujete ribice,u pitanju su zemlje I klase ,sem 5 kj koje su lošije.
Kako je ispalo 2910 kg uree (verovatno će se neko pitati).Rađena je prehrana preko lista.Neki delovi parcela nisu dobili osnovnu prehranu a dobili su preko lista a negde nisu ni preko lista.Razlog visoke podzemne vode.
 
E to to,nemojte se radovati arlequinu,svugde je hektolitar užas,sa mnogima sam u kontaktu,od 72-78,ali je preko 76 bila retkost,a prinos u fulu 4500/kj,ali probajte da zamislite isti arlequin a lanskoj proizvodnoj godini,pa zaključak izvucite sami::lose::
Ja sam imao sa 2tretmana fungicidom,drugo u cvetanju,pa isti k...c
 
I ja sam mislio ali nije tako.Komšija je imao hektolitar 84 bez ikakvog prskanja a poznanik od koga sam uzeo semensku robu 81 ali samo sa jednim prskanjem Duetom ultra u cvetanju.Jednostavno nemam nikakav zaključak sem toga da je kako koga potrefi.
 
kod nas max 76, a bio i 74, pa drz ne daj sreca sto im treba zita, al zato curi ko lud i vrsi se isss lagano ... samleli juce jednu dubravu za bikove, sad cemo da vidimo kakav je u tom pogledu :) ... procitao sam da LG ima i sorta Andina, Nikol i Alinea, da li neko ima iskustva sa nekom od ovih sorti?
 
MIslim da Nikola i Alinee nije bilo posejano u Srbiji,Andino je hlebna sorta sa osjem,a po performansama hekto-protein-gluten lošiji i od Apacha
 
Apache je dao extra prinos ali ga je Arlequin prešišao samo tako,veoma prijatno nas je iznenadio.

mozda kod vas da,ali kod mene licno arlekin je zavrsio,los hektolitar a prinos jos gori,renesansa je dala bolji prinos a dva puta prskana od leme,opet....svako ima razlicito iskustvo,za arlekin sam znao jos dok je poceo da naliva da ce biti los.
 
ja sam sejao andino prinos 5070kg pu jusu hl 80 scve sam dao u fulu tako da sam prezadovoljan prinos je kj
 
@tarana:sabrao sam troškove. sem razbacivanja đubriva i prskanja korova, sve ostalo sam platio.
43m/kj me je koštalo oko 27.000 din.
100kg mapa + 150kg urea po kj.
Nešto ti tu neštima,ili nemaš arendu kao stavku,malo je to za taj prinos,ili je u pitanju sreća,ili baštovanluk za predusev,pa me ispravi ako sam negde pogrešio

nemam arendu kao stavku.
predusev suncokret.
4000 - 2 tanjiranja
1500- setva
3800 map (znam, jesenas je bio skuplji, al' sta da radim kad sam ga kupio ranije po 3800)
5000 urea ( jeste i to sam kupio ranije po 3400)
6400 seme 1:3.2 , otprilike toliko dinara
6000 vrsidba
1000 gorivo
500 herbicid

oko 28.000. verovatno sam seme racunao 100kg umesto 110kg
 
Ja sam danas predao zito pa sad mogu da iznesem zapazanja. Posto sam to malo zita sto sam imao posejao jedva na nagovor roditelja to sam uradio na neke parcele koje su bukvalno kao malo bolji placevi pa sam imao 1,5kj u 4 parcele i pitanje je da li je tu neko nekome odorao ali u tu tematiku necu da ulazim. Prosle godine je bio jecam na svim parcelama, neke su gruberisane neke orane pa gruberisane neke orane pa setvospremirane. Uglavnom posejan je Arlekin 175kg na tih 1,5kj pocetkom novembra ako se ne varam uz osnovno djubrenje 100kg MAP-a po kj i u prolece 200kg AN-a po kj. nije prskano niti valjano. Prinos po JUS-u je nepunih 3t po kj sa vlagom 10.6 i ocajnim hektolitrom od 69,6. U svakom slucaju nije lose ali je moglo malko bolje da je primenjena puna agrotehnika...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh