Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meteor ide 10g/ha,ali ja kesicu od 10g bacam na 1kj!
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@didi
Koji herbicid najčešće koristiš?
Pa da te ne lažem koristim šta mi padne pod ruku.Smanjio sam korišćenje 2,4D preparata po savetu nekih naših forumaša.Najčešće se izbor svodi na laren ili mezzo(12gr/ha) zato što ne moram da pazim u kojoj je fazi šenica ,a ako mi se pojavi broćika(prilepuša) onda dodam starane 250.
Mada sam prošle godine radio jednu parcelu sa lentemulom (2,4D) nisam video nikakav zaostatak i smanjen prinos u odnosu na druge pšenice.
 
ek14jb.jpg
ek14jb.jpg


psenica posejana 14.12. u fazi nicanja
2zrhx6u.jpg


NS40s posejana 28.10
Post je spojen: [time]1263413537[/time]
_________________________________________________
 
Techo aaaaa šta je bre posejano na one prve dve slike?
Ono na trećoj se zove posejano a ono na prve dve se tako ne može nazvati....
 
mityoo je napisao(la):
A ako baciš ureu u martu onda pšenica neće da sazri.... Imali smo tu situaciju pre par godina, kasno smo razbacili ureu, i u jeku žetve, je zrno bilo vlažno, morali smo da čekamo, tako da smo zadnji završili žetvu u kraju! Urea je produžila vegetaciju pšenici i nije otpuštala vlagu!

ja još nisam imao problema sa sazrevanjem kad sam razbacio ureju početkom marta,(naravno ne treba preterivati sa urejom) ja ću i ove godine raditi kao što sam napisao, to je moje lično iskustvo (pozitivno) ::namigivanje::
 
Na prve dve slike je psenica (prosuta ili razbacana) ciklonom i odmah je pao sneg, tako da nije ni podrljana. Za sada ko sto se vidi nice i ako ne bude golomrazice ima izgleda da pregura zimu. Inace manja povrsina je u pitanju i ako bude retka dosejacu stocni grasak ili grahoricu pa sve zajedno pokosim u seno.
Sto se tice uree moze da produzi malo vegetaciju pogotovo u kisnim godinama, a nekad mi sa desavalo i da preteram sa ureom pa psenica polegne, hoce da ode jako u visinu (slamu).
 
iš'o juče u izvidnicu...ne da je mekana zemlja, nego kad stanem, malo potonem.kolko bi traktor potonuo, neću ni da razmišljam..
ni govora o prihrani bar još nedelju dana..
 
Taman ce do tada i institut uraditi probne uzorke na N-min ,pa cemo orijentaciono znati i koliko da djubrimo.
 
NOVI SAD - Podzemne vode koje su zabarile deo oranica u Sremu i Banatu neće izazvati veće štete na pšenici i ječmu, ocenio je za Radio Novi Sad stručnjak na novosadskom Istitutu za ratarstvo i povrtarstvo akademik Srbislav Denčić. On smatra da će samo na malom broju parcela biti neophodna nova setva, kao i da paori sami mogu da odvodne ugrožene parcele.
Vec petnaest minuta smisljam komentar i nemogu ovo je vec za verovali ili ne
 
Mi smo juce platili 31.000,00 dinara. Dusa me boli a pola rita pliva u vodi, a u ataru kanali samo sto se ne preliju.
 
pa ako tribala poreska potvrda eto problema mozda je zato ta resenja poslala poreska a ne vode Vojvodine a mi se cudimo zasto salje poreska ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh