Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je sorta iz PKB-a Beograd. Gde je nabavio seme? Prošle godine je bila u ogledu u Zrenjaninu ali nisam nigde našao seme.
 
mims je napisao(la):
To je sorta iz PKB-a Beograd. Gde je nabavio seme? Prošle godine je bila u ogledu u Zrenjaninu ali nisam nigde našao seme.
i kako se pokazala u ogledu? meni je zao sto nisam slikao vlat od nje verovali ili ne vlat je bio oko 20 cm
 
MARČELO je napisao(la):
Mindjar a ko danas nema problema sa podzemnom vodom ,kad je od početka godine palo ko zna koliko kiše,pazovački atari jesu niži od Sasa, ali za kuću fudbala ako na nju misliš neverujem da ima podzemne vode jer sa zadnje strane kuće fudbala na samo 20m prolazi kanal koji je dubine bar 5m tako da tamo neverujem da ima vode , a ovih dana su kod nas neki radovi oko čišćenja kanala iako nisam video nigde da ima vode po njivama.
Pazova je dosta niza od Sasa a Slankamen je visi i to negde oko 30-tak metara pa ima vise vode nego u Sasama.Rec je o zemljji koja propusta i koja slabije propusta vodu i dolazis do toga da u Slankamenu imas vise vode u njivama nego u Sasama.O Indjiji da ne govorim,kao reseto je,par sati posle kise mozes ici da radis u njivi jer se brzo prosusi.Sto se tice kanala ne zivi u zabludi,ovde ima njiva pored koji protice Budoar na desetak metara pored i opet ima vode u njivi-nelogicno ali je tako.SP obidji pa pogledaj ili jos bolje pitaj na gradilistu-Ja sam tamo bio i pricao sa ljudima,jer Indjijski stadion treba da se radi drenaza, jer su u I ligi :bravo: a ti "mislis i ne verujes" a nisi ni bio ::namigivanje::
 
Ajde vi iz okoline Pazove nemojte kukati...
Prodali ste kvalitetnu zemlju za velike novce i sada vam krivo što nasipaju kamenje.
 
topalovic je napisao(la):
mims je napisao(la):
To je sorta iz PKB-a Beograd. Gde je nabavio seme? Prošle godine je bila u ogledu u Zrenjaninu ali nisam nigde našao seme.
i kako se pokazala u ogledu? meni je zao sto nisam slikao vlat od nje verovali ili ne vlat je bio oko 20 cm

Neznam tačno, bila je od najboljih a vlat je ogroman, skoro duplo od nekih drugih npr pobede koja je bila kao standard. Zrna nisu jako zgusnuta pa je vizuelno jako velik vlat.
 
Mindjar O.K. to je istina da nisam bio i video tako da mogu samo da nagađam ali mi čudno. Nećemo više o ovome da neskrećemo sa teme , da nas ljudi negrde :cao: ipak je tema pšenica :ppozdrav:
 
Uf covece to jos tece ? Kod nas su u ataru zavrsavali par njiva koje su ponegde ostale nepokosene juce .
 
telnett je napisao(la):
Uf covece to jos tece ? Kod nas su u ataru zavrsavali par njiva koje su ponegde ostale nepokosene juce .
U nedelju je bila stala da teće i nešto smo pokosili (oko 2 kj) ali je preko noći pala kišurina (nad selom 103 litre) pa se ponovo nakupilo .Ovo je slikano juče oko10 sati.Koliko sam video u ovom delu atara ima da se kosi još 50-ak kj.
 
Kako se kreće cena pšenice kod vas JUS standard (hekt 76 vlaga 13 % primese do 2-3 %) ovde kod nas mlin otkupljuje za 12 din (sa pdv) zanimame jer i ja imam prodati 2 vagona pa nije svejedno ...kako bi rekao ovaj u reklami :cao:
 
D.R.E.D je napisao(la):
Kako se kreće cena pšenice kod vas JUS standard (hekt 76 vlaga 13 % primese do 2-3 %) ovde kod nas mlin otkupljuje za 12 din (sa pdv) zanimame jer i ja imam prodati 2 vagona pa nije svejedno ...kako bi rekao ovaj u reklami :cao:

ne znam dal' ovo spada u reklamu.ispravite ako treba.
ali informacija može biti od koristi onima koje zayebavaju s cenom.
"Poljopartner" d.o.o. Novi Sad, Kraljevića Marka br.12, mat.br.20222786, plaća pšenicu JUS kvaliteta 13 dinpredato u silose . Javite se na tel:021-677-2962 ili 063-502-361.Dragan
 
Posle obilnih padavina mislio sam da će proklijati ali ona još čeka .


Uploaded with ImageShack.us
Od moje zadnje posete parceli zaronio mi se odvodni kanal a kako nisam poneo ašov ,rukama sam pročistio pa je opet u funkciji


Uploaded with ImageShack.us
Za razliku od mene koji se još nadam da mogu nešto da skinem od pšenice ,parcela do moje neće imati baš ništa.


Uploaded with ImageShack.us
 
Nazire se rešenje za pšenicu gde ne mogu od vode i raskvašenog tla da je pokosim sa mojim kombajnom.U blizini je jedan clas sa gusanicama pa smo u kontaktu sa vlasnikom načelno dogovorili da ovih dana pokosi što je ostalo u našem ataru.Cena je 130 e/ha sa njegovim gorivom.
 
Da nije onaj što je neki dan projurio drumom kroz moje selo? Ček da nađem, kanda sam ga uslikao...

Post je spojen: [time]1281217861[/time]
_________________________________________________
Evo našao sam snimak!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x9keJbFT7l8[/youtube]
 
Moguće da je taj,nekoliko dana radi u Banatskoj Topoli ali ni tamo nemože sve da pokupi pošto samo vlat viri iz vode.Dok čekaju da nivo vode spadne probaće kod nas.
 
Pšenica koja je od dvadeset i nekog juna pod vodom danas pokošena u celosti.Sorta Simonida vlaga 14 i 13,8 ;HL 73,5,primese 4 .Komp izbacio da je pokošeno 3,679 ha prinos 13080 predato+2,5-3t ostavljeno za seme,pošto nisam ostavio ranije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh