Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
po meni opet ekonomicnije,nego sejati suncokret(zemlju za soju nemam) ili kukuruz u monokulturi.
 
pa moze,ali ako na toj zemlji uz svu agrotehnicku meru,ta soja nemoze da prebaci rod od 1000kg/kj(cak i manje)onda zasto nesto siliti?
u nasem ataru ima jako malo delova gde "ide" soja,a nazalost ja tamo zemlje nemam.
 
Apac i ns-40 daju velike prinose vise od ostalih ali je kvalitet zrna nula. u Francuskoj Apac se vise ne seje. Ono sto nas ceka je placanje zita po kvalitetu zrna, meljivosti i pecivosti, a tu ove sorte nemaju sta da traze.
 
macvanin je napisao(la):
Apac i ns-40 daju velike prinose vise od ostalih ali je kvalitet zrna nula. u Francuskoj Apac se vise ne seje. Ono sto nas ceka je placanje zita po kvalitetu zrna, meljivosti i pecivosti, a tu ove sorte nemaju sta da traze.
zasad se zito placa po kg i sejacu ono koje ce mi najvise doneti pa bilo to i stocno
cena je kod mene 9 din sa pdv.
 
Neverujem da ce proci 10 g, bice to ubrzo a na nasu zalost o tome cemo saznati u toku zetve ili jos gore posle. Kod Trnavcevica (b92) je vec bilo teme kako mlinari nisu zadovoljni kvalitetom doticne rapsodije itd... a stocno zito iz rusije od prosle godine im je bilo dobro. J... lud zbunjenog.
:udri: :udri: :udri: :udri:
 
Dobro a ko ce da selektira tu psenicu po kvalitetu?Privatni otkupljivaci?Kad sve ide na gomilu to nece biti skoro nikad.
 
To sto se po svetu seje nema veze sa psenicom. To vise ima veze sa nekom ribom ili ko zna kojom zivuljkom. Svako seme je kod njih,gotovo svako,GMO. Nasa psenica je najkvalitetnija samo sto ovi nasi glodari to ne smeju da objave da je nebi morali platiti skuplje. Psenica nazalost sluzi da se kupi socijalni mir,i tu je kvalitet najmanje bitan.
 
takođe, i ja sejem isključivo zbog plodoreda, inače mi je muka zbog nje :udri:, tolko posla a para nigde, jedini dobitak je prinos kukuruza sledeće godine. onako sa apetitom bih se okrenuo nekoj drugoj kulturi, ali neznam ni sam šta bih ubacio umesto nje, soja se ovde ne seje, sa repom uvek problema oko otkupa, razmišljam o ind paprici, nekako mi je ona najprihvatljivija sa više strana, jedino bi mi berba predstavljala problem jer ovde nema radnika, kad bih našao način da se obere mašinski nekim beračom, kombajnom, tako slatko bi se pozdravio sa pšenicom :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh