Pšenica 2007/08

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e evo i mene sa vestima :p imao sam oko 6 tona po hektaru
al neznam sta je nemogu da ubacim slike nikako smanjio sam ih al opet netje neznam sta je
pozdrav
 
žito cena?

neko nudi nešto? kod mene mrtvo more...
zanimljivo da su "statističari" uspeli da uvećaju žetvene površine u nedelji pred žetvu. do tad nisu uspeli da prebroje...
 
komplikovana situacija..relativno sam siguran da su prinosi dobri, ali masovno lažu oko površina.
s druge strane, evro pao k'o po porudžbini...
 
kod mene nije dalo bas nesto oko 5t po hehtaru...a cena je 16din lova odmah..mogao sam da napravim ugovor 21din po kilogramu i da mi bude siguran otkup ali tu sam se debelo zeznuooo...
 
Evo i mojih podataka- vlaga 12,4%, hektolitar 80, primese 4,2%, rastur 0,5%.
Cena avansno 15din, ostatak kada bude formirana konačna cena.
 
to bas ne kontam?
kad se racuna da je formirana konacna cena i ko je taj sto kaze da je ta cena konacna?
 
tarana je napisao(la):
to bas ne kontam?
kad se racuna da je formirana konacna cena i ko je taj sto kaze da je ta cena konacna?

Meni je rečeno da će između 15-og i 17-og jula država objaviti najnižu zvaničnu cenu, koja bi trebala biti 17din + pdv.
 
država neće i ne može da objavi nikakvu zvaničnu cenu. država ne može da nametne cenu mlinarima koji su uglavnom privatni.
država će se preko robnih rezervi, pojaviti kao kupac 40.000t, što je 2-3% ovogodišnjeg roda. to može a ne mora da bude prihvaćeno od mlinara.
 
Ja samo kažem kako mi je rečeno, možda su mislili na to da će najniža cena biti jednaka onoj koju država ponudi.
 
Danger, ne reče ti koliko je Rapsodija rodila i šta si joj radio?
 
gledam rezultate ogleda ove godine. subotica, vršac i kikinda. pobeda i rapsodija idu ruku pod ruku.skoro u dlaku isti prinos.tu je negde i ns-40.niko ne odskače...
 
guglam po' sata po pšenici i nigde nema rezultata iz srbije. samo vojvodina pa vojvodina, rekordi, biće dovoljno i ostaće keri narep...
ima neko podatak o prinosima južno od dunava?
ono što sam našao je
bečej 4t/ha
jablanički okrug 4t/ha
rasinski okrug 3.3t/ha
mačva 5.5t/ha
koliko sam čuo nezvanično kikinda 4.3t/ha

ostalo se svodi na "procenjuje se da će biti"...
 
a ovi marifetluci s posejanim površinama me samo učvršćuju u nameri da držim lager do poslednjeg momenta. u nedelji pred setvu oni izbrojali još 20.000 ha? nisu stigli do tad da prebroje?
pa se onda nadodaju ovi s "prelaznim zalihama" od 350.000t?
alo! 350.000t nam ostalo a imali smo cenu pšenice najveću u evropi?!?! 350.000t je leba za 3 meseca!
tu neko masno laže!
 
9.8.2007

Uskladištili 40.000 tona žita



Zoli Liptai


"Kikindski mlin" otkupio je i isplatio najavljene količine hlebnog žita i ostvario plan za ovu godinu. Po rečima Milenka Zagorca, šefa nabavke u Kikindskom mlinu, u narednih desetak dana biće primljeno još oko 2,5 hiljade tona pšenice koja nije mogla biti pravovremeno isporučena i uskladištena, s obzirom da je bio kraći vegetacioni period i da je žito skoro podjednako sazrelo na svim poljima, pa je moralo biti privremeno skladišteno do isporuke.

18.7.2008
Lagerovano više od plana


Zoltan Liptai


"Kikindski mlin" lagerovao je preko svojih kantara oko 35 hiljada tona pšenice, što je u odnosu na lane više za oko 15 odsto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh