OVNOLIKI KUNICI

Vjerovatno misli na pehar koi stoi ispred kunica,na prvi pogled izgleda kao sedlo za konje. :cao:
 
Ma dobro Gajo nisam ni mislio da fotokopiras celu knjigu i da stavis na forum
 
Pozdrav forumasi.
Ja i gaja smo pricali o nekim stvarima pa sam ja hteo da pokazem moje bele i kako su madagaskarci u ono vreme(sredinom devedesetih) izgledali.Slike su malo mutne pa se to bas najbolje i ne vidi.
Gajo svaka cast na standardima i sada ko hoce neka se pridrzava pravila i uspece u uzgoju.
 
Brankojlo!
Evo iskopao sam sliku od pre dve godine ,zenka sadasnja verzija madagaskara i vidi se razlika i u gradji a bogami i u boji!Ja nemam tako starih slika iz razloga sto u to vreme nisam imao fotoaparat a nije mi ni padalo na pamet da ih slikam mada bi mi sad bilo drago da ih imam.Jako je tesko dokazati nekima sta si ranije imao od kunica pa sad poucen tim iskustvom koristim svaku priliku da ih slikam.
28lzade.jpg
 
2exu2pz.jpg
5oi7uo.jpg
kbytmf.jpg
:
Juce sam bio kod Gaje u poseti da se upoznamo i da vidim sta ima od zivotinja.Osi ona dva crna djavola(2 labradora)koji nisu bili prijateljski raspolozeni sve je ok.Naravno da smo uglavnom gledali i razgovarali o kunicima(verujte mi neznam zasto),pa sam ja nakraju morao da uzmem jednog mladog muzjaka.Sada ocekujem da mi Gaja uzvrati posetu.Ovo je par fotografija koje sam ja snimio tamo.
 
Evo ja uzvratio posetu Brankojlo!
Nije mi dao djavo mira pa sam se zaputio pravo u B.Novo Selo.U toku voznje sam pomislio boze koja sam ja budala(po ko zna koji put ) ,mlatim skoro 60km da bih video kunice.
Medjutim kad sam stigao kod brankajlo-a nastupilo je odusevljenje.Obilazim i posecujem skoro sve izlozbe ali ono sto sam video kod njega ........................to je bez preterivanja zavidan kvalitet(moram priznati).Posebno su me odusevili BELI OVNOLIKI.
Od Brankojlo-a sam za uzvrat dobio i vise nego sto sam ocekivao tj. za uzvrat mog malog kunica sam dobio njegovog priplodnog muzjaka sto je i vise nego korektno od njega.
Dok smo razgovarali i izmenjivali neka nasa iskustva uspeo sam da snimim par lepih slika.
Da..........................ono najvaznije treba da spomenem trenutno ima pet lepih bandi koje jos uvek sisaju sto je jako pozitivno jer kad odem kod nekog odgaivaca a nema podmlatka odmah mi bude sumljivo zasto ih nema?Izuzetno mi je drago da sam ga posetio jer sam stekao jos jednu srodnu dusu koja voli ovu rasu.
Mislim........ ko god se odluci da ga poseti nece pogresiti i videce kvalitet.
Pozdrav svim ljubiteljima kunica!!!!!!!!!!!! :D
23kajxh.jpg

30uwcwo.jpg

9fut5z.jpg

30de9ep.jpg
 
Pozdrav Gaja!
Hvala na vakim recima ali brate preterujes,ja sam samo prosecan odgajivac i nista vise.
Sto se tice poseta moja vrata su uvek otvorena svakom dobronamernom i pravom odgajivacu.Nisam pokazao fotografiju kunica sto sam dobio od tebe pa evo sada:
2z7opdu.jpg
:ppozdrav:
 
Pozdrav svima.
Ja sam sulc laslo iz kupusine danas sam uzeo muzjaka i zenkicu od Gaje lepi su primerci i jos jednu mladu zenkicu sam nasao ovu rasu u somboru a imam jednu zenkicu ovnolikog samo sam spario sa sarcem polako bi hteo(svremenom)da preden samo na ovu rasu kunica posto obozavam ih kako izgledaju pozdrav svima
 
Suky dobro dosao medju ljubitelje ove rase!!!!!!
Cao Brankojlo i svi ostali kunicari!!!!!!!
Evo nekoliko slika koje sam snimio na izlozbi u Somboru.
53uwrm.jpg

scavbo.jpg

2vv6gk6.jpg

29nz6mh.jpg
 
Brankojlo!
Ovaj beli lepotan je D.Ferenc-a iz Kaca i ima samo tog muzjaka u beloj boji.Mogu ti reci kad sam ga video da sam pomislio na tebe .Pitao sam Feriku da li je za prodaju i bi li mozda menjao za nekog drugog , medjutim njegov odgovor je bio kratak ''NE''. ::lose::

Zima!
Sto se tice izbora pa......................bilo je svega!!!!!!
Jako malo je bilo nekog kvaliteta .Cena se kretala od 500din do 3000din.

Na par mesta su iz Pozarevca i okoline doneli male ovnolike kunice stare jedva mesec dana sto me je strasno iznerviralo jer tako mali kunici imaju veoma male sanse da prezive pogotovu ako zavrse kod ljudi koji tek pocinju da ih odgajaju.(naravno oni su dosli da zarade)Naravno nas narod je takav kakav je nije bitno ni koliki ni kakav bitno je da je ''JEFTINO''
Evo jos jednom bih apelovao na sve clanove foruma bez obzira koju rasu odgajaju da prilikom nabavke kunica ne uzimaju mladje od tri meseca jer tek posle tri meseca prestaje rizik od kokcidioze.
Pozdrav!!!!!!!!!!!
 
Pozdrav Gajo!
Sad je na TV bio neki tip i pricao o ovnolikim na Somborskoj izlozbi nisam cuo kako se zove,a kaze da je najbolji odgajivac (nisu pokazali kunice) .Kad budem mogao moracu da odem do Kaca .
 
Da i ja sam video ali nisam zapamtio ime a prezime je mislim nisam siguran Sremcevic
 
Pozdrav svima
Gaja reci mi ovaj muzjak sto sam uzeo od tebe kad mogu da ga pustim na zenke? Posto sam mislio da ga pustim na kalifornijske dok moji zenkice ne porastu i dal imas jos jednu mladu zenkicu na prodaju?
Pozz
 
Suky!
Muzjaka kojeg si uzeo od mene nemoj pripustati jos tri meseca. :zli:
Muzjak ce i ranije biti plodan ali ako ga ranije pustis da se pari najverovatnije ce stati sa razvojem i bice nesto sitniji.Ja licno pustam muzjake u priplod kad napune 9-10 meseci.
Pozdrav!!!!!!
 
Nazad
Vrh