Ovas

Mityoo ako je za kosevinu sto vise raste to bolje... Moj je bio od 1.7 do 2.1metar iz jednog korena od 8-19 stabljika... Sve zavisi od kvaliteta zemlje i kvantiteta novcanika :osmeh:
Da sam hteo da ga kosim za seno ne bih ga prskao regulatorom rasta.....
 
E onda si dzabe dao pare... KOd mene ne poloze, hoce da se nasloni, ali da polegne do crne zemlje, teskoo.. Probaj nekoliko ara da ne prskas, ako nisi siguran da li ce da polegne. Ovas ima cvrsto stablo, nije kao jecam i psenica..
 
Cycocel i nije mlogo skup, a dobio je oko 230 kg/kj AN-a... Zato sam prskao regulatorom....
 
Evo zasto se isplatilo prskanje regulatorom rasta:

Njiva udaljena oko 500m od moje:

1qn128.jpg


2yxixd4.jpg


Moja njiva:

33trw1v.jpg


dyx9qc.jpg
 
Pozdrav svima.
Koliko ranije smem da skinem zob. Još nije sazrela za žetvu , a 17 putujem i neću biti ovde petnaestak dana . Hoće li biti problema ako je skinem ranije
 
Zob, stablo, treba da pobeli pre zetve, trenutno je zuta... Tesko da je neko rizikovao i skidao ranije...
 
Ja sam video da je skinut. Pre dan dva. A dok smo imali zob znao sam da se skida tek krajem jula. Možda posle 20.07. Ne ranije. A, ko zna, možda su sad neke ranije sorte, ne znam.
Možda grešim, ne tvrdim nista.
 
Ja sam ozimi skinuo u utorak, slama je bila jos maltene zelena, a ovas zreo... vlaga 13,6 hektolitar 42,4 primese 2%
 
Moj nije jako polegao, samo malo na uvratinama, polegao je ovas 500 metara od moga... Taj je ovrsen ali o njemu nemam podataka. Kod mene je rodilo 1740kg na 11 kvh ili ti oko 40 ari...
 
S obzirom da je sejan direktno u sojiste bez oranja, bez osnovnog djubriva, i da nije nicim trebalo prskati, jako sam zadovoljan. A da dodam da je na 40 ari bilo 120 bala slame....
 
23 dzaka na 20 ari, ima malo kukolja, ali nista strasno, bale slame jos nisam balirao, ali bice i toga... :) dzak priblizno oko 38 kg... Sto je po meni u mom kraju ekstra.... Sejan je na bivsoj lucerki...
 
Rodile su opasno ove god.Kod mene hektolitri od 48 do 51 što nikad nisam imao a rod nisam vagao jer ostaje kod kuće sve ali odokativno preko 4,3t ha.U pitanju je crna jesenja i nekakvi Vranac srbijanski isto jesenja.
 
Nazad
Vrh