Ovas

Milance jesi li svu zob skinuo ili samo deo.
Kod nas zob jos nije,za jedno 15 dana.mozda.
Takodje bolje izgleda od psenice ali ce vidimo.
 
Baš danas sam završio sve. Kod mene je žetva pri kraju, čak bih rekao da sam ja među poslednjima. Ljudi već baliraju i unose slamu. Ne znam šta se dešava, (da li se povećao stočni fond - daj bože) ali svi me pitaju za slamu da uzmu. Već sam skoro hiljadu bala obećao. Doduše zobna slama je bolja.
Da nije malo daleko 15 dana?
 
Kod nas ima jos ali ne mnogo,sutra skidamo burazerov PKB i Apac,i jos nesto usluzno posle petrovdana.
I kod nas slama ide,trazi se jer je nema,retka zita pa ljudi nemaju sta da baliraju.Istrosile se zalihe,prosle godine niko nije balirao,svi zaorali,ocekivali bice ove godine ali prc....
A zob ima da priceka,jos je jaka.
 
Baš to, retka žita i niska. Taman ću i ja iskoristiti i izbalirati za sebe ostatak, bar 500 bala. Zatrebaće nekome na zimu. Ako veruješ da sam zimus bolje prodao višak slame (isto zobne) nego seno. :osmeh: Nudili su mi sada 45 dinara po bali ali to je dzaba. Ja plaćam i baliranje i utovar i prevoz - crvc. ::suncanje::
 
I kod nas zobna slama moze da ide.I kod nas je lose za slamu,pa kad su ljudi balirali i jecmovu sve ti jasno.
 
Skidali predvece prolecni ovas...
2.jpg

3.jpg
 
Po kojoj ceni se prodaje zob kod vas ? Imam viška oko 2,5 tone pa bi ga rado promenio za novac.
 
Ja sam u žetvi uspeo da dobijem 22 din/kg. Tad je to bilo oko 4-5 dinara više od pšenice. Ali nisam dao sve, veći deo je ostao da čeka bolju cenu.
 
Juče posejan i povaljan ozimi ovas NS Jadar na 1 kj. Predusev suncokret, 100 kg/kj MAP-a i dva puta tanjirača. Prvi put sejemo ozimu pa ćemo videti šta i kako, a njiva je mestimično prošarana slatinom pa će imati priliku da se dokaže.
 
Poslednja izmena:
Mi a i veci deo sela seje prolecni,sto ne znam ni ja.Ako prolece bude sa padavina izgura i prolecni dobar prinos.Kod nas mislim da nema razlike u prinosu,jedino sto se ozimi pre skida.
 
Jel uspeo neko da poseje prolecni ?? Ja sam presao drljacom gde je orano za ovas i pretanjirao sam u cetvrtak pre kise ove parcele koje nisu orane. Samo se ceka sad da se prosusi.
 
Nisam ni spremio jos a ni posejao.Vidim od ponedeljka popodne opet kisa i nema u najavi lepo vreme.Da li probati nesto u ponedeljak,mislim da ce moci da se radi?
Savo,ja ga sejem oko 150kg/ha.
 
Ja am posejao 2 ha imam jos 90 ara,to cu sas tanjiracu bacim seme djubre prodjem 2 puta i gotovo.Za kosenje bacao sam oko 150 kila ureje a za zetvu 200 kila po ha.i seme oko 150 kg.neki seju i 200 po ha.
 
Nazad
Vrh