Ovas

Smem li sa herbcidom da pomesam prihranu preko lista,prskao bi sutra ovas,imam boce i ostruge?
 
Ja sam na 40 ari imao 267 bale, cist ovas prolecni, ali ipak se bojim da ga sejem, jer kad udari susa hoce da podbaci, imam holstajn krave I lude su za ovas, izmedju dateline I ovsa biraju ovas sto mi je prosto neverovatno... inace u mom kraju kazu da ovas moze da rodi dosta, meni je ovo prvagodina isto ostavio sam nekih 10 ari za seme za zetvu, jos uvek je stablo zute boje kod mene cekaju da po beli da bi ga ovrsili...
 
Ja sam na 40 ari imao 267 bale, cist ovas prolecni, ali ipak se bojim da ga sejem, jer kad udari susa hoce da podbaci, imam holstajn krave I lude su za ovas, izmedju dateline I ovsa biraju ovas sto mi je prosto neverovatno... inace u mom kraju kazu da ovas moze da rodi dosta, meni je ovo prvagodina isto ostavio sam nekih 10 ari za seme za zetvu, jos uvek je stablo zute boje kod mene cekaju da po beli da bi ga ovrsili...
U kojoj fazi si ga kosio?
 
U kojoj fazi si ga kosio?
Pa kad je isterao resice, ako me shvatas, nije poceo da pravi mahune nego tek je isterao, visina je bila malo preko haube imt539 ali gust smo ga posejali negde oko 1,7 kg po aru, ali se isplatio :)

- - - - - - - - - -

Ivann@, koliko rodilo? Da li je jesenjak ili prolecni?
 
Šta se dešava sa ozimim ovsem?? Hteo sam da kupim nekih 170-180kg da posejem kako bih imao za konje, ali ne mogu nigde da ga nadjem. Po poljoapotekama niko ga nema u ponudi, bio na stočnoj pijaci, ista priča. Doduše Požarevac i nije neki region gde se tradiocionalno gaji ovas, ali da ga nema baš nigde?? Ima li ga kod vas i pošto je?
 
Ima li neko crne zobi za prodaju? Nebitno koja reprodukcija, samo da je čista. Hteo sam da posejem oko 60 ari, za probu. Koja setvena norma ide za crnu zob?
 
Nema brate mili nigde, kriju je kao da je zlato ili milionska stedna knjizica! Ja kupio semensku proslogodisnje seme, jedva mi nauticali jedan dzak jedva, za njega sam dao 50 evra.... Sta je tim ljudima ja stvarno ne znam...
 
Ja sam uspeo juče da posejem inače sam stavio komšiju u pripravnost ako zatreba da dođe sa sajlom da me čupa. Nisam ni tanjirao da ne vadim mokre buse. Razbacio rasipačem (ciklonom) po oranju i prešao dva puta drljačom. Možda će ponegde probiti trava pa ću pratiti ako budem morao da poprskam. Može Monosan herbi, Bonaca... Inače bih voleo da ne prskam i zbog troška i zato što baliram zobnu slamu iza kombajna i to moje krave jedu. U zimskim danima uveče u jasle da se zanimaju preko noći pa ako i bude trave u slami biće im i lepše. Neće verovatno biti neki prinos na ovako otaljanu setvu al njiva je nezgodna za kukuruz, kratka i nepravilna, a i javili su kišno proleće, možda u dolji ne bih ni mogao da spremim za sejanje kukuruza.
 
Vulkan neka je sa srećom, pa šta bude. I ja imam dosta posejane zobi od jeseni i nekako stidljivo napreduje. A ako ti bude trebalo slame dođi i baliraj, ako je ne prodam, meni ne treba. :osmeh:
 
SejAO sam jesenji ovas za kosevinu bacio 200 kg po hektaru, nikao kao kukuruz, ajd videcemo mozda se bokori kasnije, ali ako bude ovako los sledece godine nabavicu seme prolecnog sa njim imam iskustva..
 
Vladimire, sejao sam jesenji, i nikao kao kukuruz, kako ce ispasti videcemo, njivu sam u duzini podelio s jedne strane tritikale koji je trenutno najnajnaj izvanredniji usev koji postoji, bokorenje ne vidjeno, i sigurno cu ga sejati u narednim godinama, a prolecni iz jednog zrna imao sam 18 stabljika... uz samo 2kg KAN-a i to na losijoj parceli... A ovaj jesenji sam posejao na tri parcele, jedna cista jedna pola tritikale pola ovas, a druga sa graskom u kombinaciji, sve tri su lose... da sam makar ostavio njivu za prolecni bilo bi dobro...
 
Koja ti je reprodukcija ovas? Hoce ako povuce vlagu(pobudja),da ne nikne,desilo mi se pre par godina nije niklo ni 30%,morao da presejem nekih 30ari.
 
Nazad
Vrh