Ovčarski psi - Dresura

Da se pohvalim;jutros rano pustio ovce na pasu,povedem pulina i u neko doba naidje komsija (koji inace ima proizvodnju svih vrsta muznih aparata) i dok smo mi razgovarali krene stado u pravcu kuce polako ubrzavajuci,ja sa komsijom i pulinom nekih 30-ak metara iza,prekinem razgovor i naredim pulinu "idi",on naglo krene i velikom brzinom u sirokom luku obidje-pretekne stado,koje je u medjuvremenu odmaklo jos nekih 50-ak m.,trceci levo-desno okrene stado i vrati do nas gde ja komandujem "stop-nazad"on ponovo obilazi stado i seda uz nogu.Sada ja jedva uspevajuci da sakrijem odusevljenje okrecem se ka komsiji koji otvorenih usta gleda cas mene cas pulina,ocigledno nikad nije video pulina u radu pitajuci me "pa zar taj pas moze tako nesto da uradi".Trud se isplatio i moram da naglasim da tu ima dosta urodjenih osobina.Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Hvala puno kolega!Zadovoljstvo je veliko sobzirom da sam ove godine imao vrlo malo slobodnog vremena zbog saniranja stete od zemljotresa.
Zahvalio bih se i kolegi @ Cigaja,njegovi saveti so mi pomogli da skratim dresuru (uprostim) i pustim psa da ispolji svoje urodjene osobine koje su po meni kljuc obuke.
 
Poslednja izmena:
znaci sad imamo vise dokazanih dresera Pulina tako da oni koji uzmu stene imaju od koga lako naucit se
ako nadjem malo vremena da mogu posvetit tome na prolece moram naci valjana stene i pokusat da ga obucim kako treba
 
AKo mogu moderatori da obrisu moju poruku iznad bio bih im veoma zahvalan
 
Nisi nista lose napisao.Ja sam uzeo stene i nisam smeo da ka pustim blizu ovaca, dok nije malo odraslo,. da moze da eskivira jer su se ovce zaletale na njega da ga oteraju.Na taj nacin ovce se vremenom navikavaju na prisustvo psa.
 
imao sam ja pre pulina dzukelu koja je porasla u oboru i njega su bile u pocetku ali se nisu od njega plasile od pulina beze kao lude ,a u oboru biju li biju a van obora kao lude nigde da ih stigne
 
Zato sam i rekao da se vremenom naviknu na prisustvo psa ali ne pulina u tor vec na lanac.Ne treba pulin da "zavoli"ovce vec ovce da se naviknu na njgovo prisustvo.
 
Imali neko u blizini Backe Palanke( 40 km od Novog Sada), da hoce da menjamo odraslog, polusnog pulina, nebitna boja starost i pol, za sjarnu kozicu, ako ima da se javi na 0645114429, zeljko. Pas potreban radi pomoci oko teranja koza (60 ih je) na ispasu hitno!!!!!!!!!!!
 
lepotani kolega Vojvodjanin
25ztieq.jpg

moja pulinka u akciji
 
Evo i moje pulinke u "akciji".

---------- Poruka napisana 05-11-11 u 22:23 ---------- Prethodna poruka je 02-11-11 at 23:54 ----------

fdbtkj.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 22:29 ---------- Prethodna poruka je at 22:23 ----------

IMG


---------- Poruka napisana u 22:33 ---------- Prethodna poruka je at 22:29 ----------

IM
 
siimovicu , ove tvoje ovce su mirne da su moje ne bi ih stigla ni posle 10 kilometara
 
ja cekam da se izjagnje pa ce na prolece pulin sa njima , dosedilo mi da ga drzim vezanog godinu dana bez cuvanja ovaca, a kad ga pustim da protrci on po vocnjaku pravi krugove kao da juri oko stada.
 
Tako je kolega,netreba ih sada previse uznemiravati. Moje su se tesko navikle na prisustvo pulina,sada su se prilicno oslobodile pa cak i nasrcu na njega.I mene je iznenadilo sa kojom lakocom je pulin naucio da obilazi stado i vraca ka meni ili kruzi okolo njega dok se ne smire i pocnu da pasu.
 
Nazad
Vrh