Ostali priključci koji se koriste u voćarstvu

podrivac-imt-slika-43722666.jpg
Drugari koliko kosta ovako nesto polovno?
Ja kupio ovakvu 350 evropskih inace kod mene se svi kunu u ovaj imt i ko ga ima tesko se odlucuje na ovaj kao sto ima Zicaprom
 
Pomoć oko kupovine opružnog kultivatora (Tilera)

Poštovani prijatelji,

Krenuo sam u nabavku opružnog kultivatora za medjurednu obradu u voćarstvu i značio bi mi savet nekog iskusnijeg forumaša i voćara.

Nameran sam da radim s opružnim kultivatorom koji je dva metra širine i koji će na sebi da ima devet radnih tela (s opruga 25*25), na koje ću po potrebi da menjam noževe (pačije noge, koplja ili list).

Prva mi je dilema da li je dovoljno da ram (80mm*80mm) bude debljine od 4mm ili mora od5mm. (539 je u pitanju)

Druga dilema mi je da li je bolje i efikasnije prašenje i uništavanje korova i trave s širim ili užim pačijim nogama. na primer da li je efikasnije raditi sa sedam ili čak devet Agrolovih pačijih nogu koje su širine 260mm ili sa devet nekih užih npr od 210mm.

Da li neko ima iskustvo sa euro zapinim ili ofasovim pačijim šapama za kultivator?
 
Sasvim dovoljna debljina cevi je 4mm i za jači traktor,539 nemože vući 2 m širine.

Hvala na savetu.

Ja sam do sada radio godinama unazad sa nekom vrstom voćarskog podrivača sa devet radnih tela i 2m dužine koji pretpostavljam nije ništa manje zahtevan,od opruynog kultivatora sa 7 ili 9 radnih tela (mada moyda i gresim). Pogotovu mislim da za plitko prašenje (5cm) s pačijim noževima u redovno rađenoj zemlji 539 može da odgovori zadatku.
Trenutno i dalje imam dilemu oko širine pačijih nogu, ili je to možda nebitno, ako su pravilno raspoređene da pokriju prazan prostor.

Koja bi Vaša preporuka bila za ovakav vid opruznog kultivatora.

Još jednom hvala svima na savetima.
 
Vasovac moze li jedna slika od pluga na kojoj se bolje vidi sta je na vrhu ?
Ja sam za vinograd koristio za depozitor jednobrazni imt plug sa kog sam skinuo dasku ,jos treba da nabavim "koplje" koje bih stavio na vrh .
 
Da ima ulagace za djubrivo ,da li ima potrebe pustati djubrivo na sredini reda ?
Meni je u planu da napravim dva radna tela pa jedno 70-80cm od stabla u zoni gde freziram, da podrivam i spustam djubrivo u dubinu , a ovde kolega Vasovac to radi na sredini reda ,pa zato pitam ,jedino ovo sto je rekao da razbija tlo zbog vode , po meni tu nema potrebe za djubre
 
Zavisi koju podlogu voćke imaš nemaju sve istu zonu širine i dubinu biti podrivanje po sredini je odlično,već sam napisao zašto,podrivači s deponatorom ima više o tome znanstvenih diskusija od fitotoksičnosti fosforom u istoj zoni itd itd,ali ne bih ulazio u to puno zato što ne radim s njim,zavisi koju podlogu i koje voće imate.
 
Posto vidim da nema teme koja je konkretno vezana za upotrebu tilera ili grubera u vocarstvu a vec postoje slike istih,ubacio bih i ja neku od slika tilera koji su planirani za novu sezonu a imaju i rotor,na koji se oslanjaju i koji im daje stabilnost u radu,sto do sada nije bila ideja vodilja kod ljudi koji su kupovali medjuredne kultivatore.
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Vasovac rad sa ovakvim ,mi ih zovemo podrivacima, sa krutom vezom i rad sa podrivacima kao gore na slici sa duplim s oprugama je nebo i zemlja.
 
pa jeste u pravu si ,ovaj moj nema da preskoči kada naidje na tvrdo samo treba više snage
 
pa jeste u pravu si ,ovaj moj nema da preskoči kada naidje na tvrdo samo treba više snage

Skroz si u pravu sto se tice iskakanja,upravo iz tog razloga masa ljudi koja je kupovala masine bez ikakvog oslonca tipa rotor ili kopir tockovi,na kojima se fakticki vozi cela masina dok radi,sada vide da je to problem.Moje je misljenje,a to govorim iz visegodisnjeg iskustva,da to uopste nema veze sa tipom elementa koji se koristi,bilo da je vibro element(duplo savijena opruga) bilo da je kruti element(moticica spartaca).Kod tebe postoji kruta veza rotora i ostatka masine i upravo zato se i dogadja to sto kazes da masina ne iskace kad dodje u tvrdo.
 
Nazad
Vrh