Ostali berači kukuruza

borko pa to nije lepo dosao si na forum a nisi nam se predstavio(u odgovarajucoj temi) ni neka slika beraca a i 214 nije "ostali beraci" vec "Zmaj"
 
Za dvoredi berac kukuruza koliko bi KS trebalo da ima traktor da ne zapinje i da se ne muci ,traktor ?
 
za zmaja : 213 214(JEDNOREDNI)= 35ks(ferguson)
za zmaja:221,222,223,224=55 ks (imt 560)
deutz fahr corn liner dvoredni : imt 539( gledao svojim ocima i cudio se )
 
Za dvoredni zmajev berac treba malo vise od 55 konja.Kazem iz licnog iskustva.Par godina sam brao sa Rakovicom 65,islo je ali nije to to.Malo malo pa gusi.Mislio sam da je do beraca,ali shvatio sam da gresim kad sa ga zakacio za jaci traktor.
 
b_a_t_a je napisao(la):
Za dvoredni zmajev berac treba malo vise od 55 konja.Kazem iz licnog iskustva.Par godina sam brao sa Rakovicom 65,islo je ali nije to to.Malo malo pa gusi.Mislio sam da je do beraca,ali shvatio sam da gresim kad sa ga zakacio za jaci traktor.
25god kod mene se bere sa 567 i zmaj 222 i radi bez greške
 
on ima k2.a k2 je poznat da ima problem sa trulavim tulajem,dok 22x serije to nemaju.
inace i ja sam k2 nekoliko godina vukao sa 60 ks,nikad problema.
 
Roberte,jednom prilikom mi je tvoj tata rekao da sporo vucem berac i rekao da probam brze.Sa Rakovicom nije bilo izvodljivo ici brze od 2 spore.Kada bere 1 red,ubacim u 3 sporu i ide kao ludo.Tako sam dosao na ideju da promenim traktor.Sa 5100 ide samo tako bez obzira na tulaj.Meni je bilo cudno kako tvoj TD 60 ks vuce i to dobro,to sam licno video a ja sa IMR-65 nemogu.Cini mi se da TD 60 ide brze od Rakovice u branju.
Post je spojen: [time]1259703809[/time]
_________________________________________________
Sorry ako sam krenuo u :off_topic:
 
to da,ako sporo ide,onda gusi,jer je k2 poznat da moRa da se "tera" dosta brzo u branju.
 
Matić je napisao(la):
Mislim da je problem samo u broju obrtaja kardana
Moguce je i to ali mislim da je brzina kretanja beraca presudna barem kod k2.Dok sam to skontao boga mi sam pokidao par kila zivaca.
 
evo jos neki primer beraca, prepravljen univerzal, tj prvi samohodni cetvoredni berac od zmaja
2aesfiu.jpg
 
prodaj rakovicu i kupi normalan traktor
Post je spojen: [time]1260038128[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1260038985[/time]
_________________________________________________
b_a_t_a je napisao(la):
Za dvoredni zmajev berac treba malo vise od 55 konja.Kazem iz licnog iskustva.Par godina sam brao sa Rakovicom 65,islo je ali nije to to.Malo malo pa gusi.Mislio sam da je do beraca,ali shvatio sam da gresim kad sa ga zakacio za jaci traktor.
prodaj rakovicu i kupi normalan traktor
 
Nazad
Vrh