Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
prosle godine Generali osiguranje izaslo na teren mesec i po po prijavi stete a u ugovoru su u obavezi u roku od 5 dana
pritom ljudi za papriku i bostan su dobili od ddor osiguranja i do 50 posto stete a meni generali na kukuruz manje od 5 posto
 
Osiguranje vam je u Srbiji je cisto bacanje novca zestoko nerviranje i petljanje sa hostaplerima najgore vrste.
Dakle samo u se i svoje kljuse
 
Ja sam osigurao pšenicu u Dunav osiguranje, naravno na rate 5. Vidim da su bolji, jer su meni racunali pšenicu na 25 din i na rod 5t/ha, za razliku od delte koja vidim osigurava na 18 din. Nije da ih reklamiram ali po rečima ljudi koji to rade godinama kažu posle štete načinjene prvi izlaze i odmah plaćaju.
 
Прошле недеље је у Генералију био и сајамски попуст, вероватно и у другим кућама, ја осигуравам соју и кукуруз.
 
Ja sam osigurao pšenicu u Dunav osiguranje, naravno na rate 5. Vidim da su bolji, jer su meni racunali pšenicu na 25 din i na rod 5t/ha, za razliku od delte koja vidim osigurava na 18 din. Nije da ih reklamiram ali po rečima ljudi koji to rade godinama kažu posle štete načinjene prvi izlaze i odmah plaćaju.
Uopste nije bitno kad izlaze na teren da li 3 ili 10 dana posle stete jer ni jedna osiguravajuca kuca nece konacnu procenu stete da ti da posle samog grada vec pred samu zetvu.Jos nesto,svaka osiguravajuca kuca ima razne tarife npr (rod 5t po ceni 20din:rod 7t po ceni od 25 din....)i u zavisnosti koju varijantu klijent odabere od tog zavisi i cena osiguranja.Odredjeni popusti idu i na kolicinu koliko je osigurano jedna cena je za 20ha,druga cena za preko 50ha,treca za preko 100ha a dobar popust se dobija i za kolektivno osigurinje gde je preko 2-3000 ha.

- - - - - - - - - -

Osiguranje vam je u Srbiji je cisto bacanje novca zestoko nerviranje i petljanje sa hostaplerima najgore vrste.
Dakle samo u se i svoje kljuse
Ovo sto si napisao je apsolutno netacno i lupetanje gluposti.
 
....svaka osiguravajuca kuca ima razne tarife npr (rod 5t po ceni 20din:rod 7t po ceni od 25 din....)

Од три куће које сам користио (Дунав, ДДОР, Генерали) ни једна ми није одређивала цену (једино се за ддор не сећам најбоље), имају понуђене количине, одабереш једну коју мислиш да ћеш скинути и цену сам одредиш. На основу тога се рачуна осигурана сума и одређује премија (око 2% од осигуране суме).
 
....svaka osiguravajuca kuca ima razne tarife npr (rod 5t po ceni 20din:rod 7t po ceni od 25 din....)

Од три куће које сам користио (Дунав, ДДОР, Генерали) ни једна ми није одређивала цену (једино се за ддор не сећам најбоље), имају понуђене количине, одабереш једну коју мислиш да ћеш скинути и цену сам одредиш. На основу тога се рачуна осигурана сума и одређује премија (око 2% од осигуране суме).
Pa to sam i napisao....
 
Pre dve godine osigurao sam psenicu na 5t h po ceni od 22dinara,kasnije ubio grad steta 25% isplaceno na 18dinara,kako i zasto neznam,meni su premiju racunali na 22din.to me je bas iznerviralo u pitanju je DDOR.jedino sam zadovoljan procenom stete mozda su procenili i vise nego sto je bilo.
 
Pavle opet hoće na tenerife. Ja sam sam odlučio količinu i cenu za pšenicu kod generalija po tome i platio.
Ukoliko smatras da ces se bolje osecati ako ti svi aminuju samo izvoli iskljucuj koliko god ti je volja ali ja cu uvek imati svoje misljenje a vi koji ste klimavci ili jos gore dupeuvlakaci to je vas problem zivite sa tim i druzite se koliko vam je volja mozete kako hocete al ne mozete dokle ocete.

- - - - - - - - - -

Uopste nije bitno kad izlaze na teren da li 3 ili 10 dana posle stete jer ni jedna osiguravajuca kuca nece konacnu procenu stete da ti da posle samog grada vec pred samu zetvu.Jos nesto,svaka osiguravajuca kuca ima razne tarife npr (rod 5t po ceni 20din:rod 7t po ceni od 25 din....)i u zavisnosti koju varijantu klijent odabere od tog zavisi i cena osiguranja.Odredjeni popusti idu i na kolicinu koliko je osigurano jedna cena je za 20ha,druga cena za preko 50ha,treca za preko 100ha a dobar popust se dobija i za kolektivno osigurinje gde je preko 2-3000 ha.

- - - - - - - - - -

Ovo sto si napisao je apsolutno netacno i lupetanje gluposti.
Napisah ono sto sam video i sto su iskusili ljudi koji su se petljali sa osiguranjem
 
Kakvo "tvoje mišljenje" ?Opet priče tipa "čuo sam..itd" ako niste imali iskustva manite se potrebe da ukazujete na nešto u šta se ne razumete.
 
Sta ja ima da ti se pravdam to sta ja znam ti neces nauciti ni za pet zivota a to sto hoces ljudima da podvalis i da ih navuces kod tih secikesa to samo po sebi govori ko si i sta si.Neko se proda za sitne novce a vidis kod mene te hostaplerske price i sibicarski stosovi ne prolaze
 
To sto ti znas nije ni najmanje za pohvalu,ne vidis dalje od svog nosa to su cinjenice,a razmisljas kao da zivis u 14.veku.
 
Iskustvo mi je pokazalo da se ovde niposto ne treba povoditi za trendovima i reklamama a jedan od tih trendova je i osiguranje.
Onaj ko je naucio da misli svojom glavom i da ne uzima nista zdravo za gotovo nece se lako upecati na sve nove finte i stosove kojima se ovde peljese naivcine i lakoverni.
Mnogo je ovde ljudi koji lobiraju i reklamiraju na najprizemniji nacin i pokusavaju da navuku novu zrtvu u mrezu secikesama i varalicama.
Sad je trend osiguranje ne tako davno behu to puzevi japanske tresnje tartufi lesnici farme krava nutrije krediti u svajcarcima Jezda Dafina zajam za preporod Srbije.
 
Nazad
Vrh