Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Svaka opština je zonirana. Opština Alibunar je 4 zona a opština Plandište 2 zona, zato tolike razlike u ceni.

@NA što se tiče cene osiguranja javi se na pp....
 
@ North Army -cena je izmedju 4500 i 5000 po h, ne mogu sad tacno da ti kazem jer sam kuci i nemam cenovnik i tarife kod sebe za opštinu Šid...Osnovni rizici su grad,pozar i udar groma...Mogu sutra da proverim tacno cenu na poslu pa da ti javim...Placa se po skidanju useva (moze i odmah i na to se odobrava 10%), drzava subvencionise 40% ako imas registrovano polj. gazdinstvo...
 
kakva crvena honda danas u sidu sa dve gospodje u njoj. pise na vratima delta generali. da niste to vi tina 1311
 
@tina1311
Meni će trebati ponuda za:30 ha kukuruza,20 ha pšenice,5 ha suncokreta i 3 ha soje:ppozdrav:.Op[tina Ruma.
 
@ rasa02 nema problema, saljem ponudu ujutru po najpovoljnijim uslovima :osmeh: i jos dodatnih 5% popusta (za preko 50h)...
@ ruja82 ne, nisam danas bila u Sidu. .. :)

- - - - - - - - - -

rasa02, da bih tacno uradila ponudu treba mi cena i prinos po hektaru...I da napomenem da su pojedine opstine prosle godine pored drzave, takodje subvencionisale osiguranje useva registrovanim poljop. gazdinstvima. Npr. opstina Sremska Mitrovica 40%...Tako da uz jos 40% sto vraca drzava osiguranje ispadne jako jeftino...
 
osiguranje-useva.jpg
 
@NA, soja--- 4t x 45 dinara , cena po hektaru
osigurana suma 180.000,00
premija (po skidanju useva) 4.518,00
a za plaćanje u celosti 4.066,00
pozdrav
 
Izgleda da ce nam ove godine trebati osiguranje od poplave a ne od suse. Da li neko osiguravajuce drustvo priznaje stetu od lezanja vode?
 
Ја сам претходних пар година осигуравао у Дунаву.
Прошле године било:
Стопа за соју је 2,64%
Стопа за кукуруз 1,87%
За пшеницу не знам тачно, немам те папире сад код себе.
На ове стопе иде 5% пореза који се плаћа одмах а остатак при скидању усева.
Стопа је проценат од осигуране суме (планирана количина*планирана цена*површина) коју плаћамо по основу осигурања. Овако свако може за себе да израчуна. У питању је општина Србобран, Темеринска и Сиришка страна.
Сарадњом сам задовољан иако нисам до сад, хвала Богу, имао штете па како се понашају у случају када штете има не могу да причам.
 
Jeste li čuli da Država hoće da ukine protivgradnu zaštitu?!!!

E ako nije to zbog ovih osiguravajućih društava, tu me seci!

---------------------------------------------------------------------

U međuvremenu sam našao i link:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=05&dd=15&nav_category=12&nav_id=431409
Pa ja sam se cudio sto u Italiji nema protivgradne zastite,posto radim u poljoprivredi tamo pitao sam sefa,on mi odgovara da je to upravo zbog osiguravajucih drustva.....
 
Pa ja sam se cudio sto u Italiji nema protivgradne zastite,posto radim u poljoprivredi tamo pitao sam sefa,on mi odgovara da je to upravo zbog osiguravajucih drustva.....
А који је интерес осигуравајуће куће која свом клијенту мора да исплати штету насталу због непостојања противградне станице, коју није исплаћивала када је противградна станица постојала? Већи интерес би им био да се укључе у финансирање противградних станица како би масовно спречавали штету него да сваком клијенту посебно отплаћује штету.
Слажем се да је ово систем сурових интереса али кроз ту слику некако и гледам и овако размишљам како сам навео.
Не верујем да ће се драстично повећати број корисника ако противградне станице престану да раде, нисам сигуран да се људи ослањају на противградне станице. Бар ја тако мислим.
 
Moja devojka radi sva vrsta osiguranja u DDOR Novi Sad,zivotno,nezivotno,putno,kasko,poljoprivreda...Ako nekome treba neka informacija o uslovima ili sta vam vec treba mogu da se raspitam kod nje...
 
Ja sam danas dogovorio produzetak polise u DDOR-u,telefonom doduse,a cim padne kisa i pismeno.
 
Jel neko zna kako su prosli silbasani,maglicani,oni koji su osigurali.Zanima me kako isplacuju i u kojem procentu stetu ako vec dodje do toga.Da li se isplati?
 
Jel neko zna kako su prosli silbasani,maglicani,oni koji su osigurali.Zanima me kako isplacuju i u kojem procentu stetu ako vec dodje do toga.Da li se isplati?
Isplati se sigurno samo pazi kod koje osiguravajuce kuce osiguravas moji favoriti su Dunav i DDOR-NS osiguranje!Jbg moj drug nije osigurao kukuruz steta 50% i sada mora opet 200000din da ulozi u novo seme onako bi mu osiguranje pokrilo to i jos bi zaradio koji din!
 
Nazad
Vrh