Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Uplatili danas a juče uveče stiglo rešenje, 15.11 podnet zahtev. Rešili za rođendan da me časte :ppozdrav:
 
Juče su zvali iz dunav osiguranja i rekli da su im iz Beograda javili da bi iz nekog razloga trebalo "osvežiti" zahtev, odnosno kad se uđe na zahtev ići i izmeniti ga, ali ne treba ništa menjati... znači kliknuti na izmeni zahtev, čekirati sve one opcije/saglasnost i samo potvrditi sve to. I u roku od jednog dana je bilo sve pregledano i uplaćeno
 
U ponedeljak otkucano rešenje, u utorak stiglo u E- sanduče, danas legle pare za osiguranje životinja.
 
Nedeljko, u pitanju su tovni pilići, kompanija Dunav osiguranje, vlasništvo je firma koja ima i svoj BPG. Veća količina je u pitanju. Za svinje ne znam, verovatno da može i manji broj ali oni prvo dođu da vide objekat i uslove držanja, pa tek onda se donosi odluka da li će ući u taj posao i sa kojom premijskom stopom.
Što je objekat bolji i funkcionalniji manje košta premija osiguranja...Mora se voditi stajska lista, prijavljivati uginuća...
 
Nije, ima regiona gde je 70% pa onda dodatak 10% za ovo, pa ono...
Kod mene iako je firma u AP Vojvodini, polise sa jedne farme iz Sremskog okruga idu sa 40% a druga farma se nalazi u opštni Mladenovac, Beogradski okrug i tu od ove godine ide 70%
 
I mene zanima, ne znam da li su počeli sa osiguranjem, po meni ako se već plaća bolje što pre početi.
 
Kod mene mora prvo da nikne pa ga onda osiguram. Sve isto kao i do sada osiguravam bez ikakve razlike s tim da su osiguranja znatno poskupela u odnosu na proslu godinu. Da li je tu u vašem kraju gde je prosle godine prosao onaj olujni vetar proglasena elementarna nepogoda oluja i da li su osiguranja nekome isplatila taj vid štete? Koliko Vas ima što ste prosle godine ugovorili fiksne cene gde su osiguranja odbila to da isplate? Da li ta ista osiguranja pokusavaju i ove godine da Vas privuku da osigurate useve kod njih? Pitam jer znam konkretno kod mene u Bečeju da su Globos i Dunav pravili polise sa fiksnim cenama i odbili isplatu istih vec su stetu isplatili po trzisnoj ceni u vreme žetve.(Zapravo deo štete su platili po ceni iz polise a veci deo po tržišnoj ceni)
 
Fali nam jedan ozbiljan sindikat po ugledu na USA. Gde bi postojao odredjen fond para. Da vidite onda kako bi gledali na clanove sindikata.
Gde nema para nema moci, poluge moci ni uticaja, a ni interesa.
Tereba prepisati od boljih.
 
Kod mene mora prvo da nikne pa ga onda osiguram. Sve isto kao i do sada osiguravam bez ikakve razlike s tim da su osiguranja znatno poskupela u odnosu na proslu godinu. Da li je tu u vašem kraju gde je prosle godine prosao onaj olujni vetar proglasena elementarna nepogoda oluja i da li su osiguranja nekome isplatila taj vid štete? Koliko Vas ima što ste prosle godine ugovorili fiksne cene gde su osiguranja odbila to da isplate? Da li ta ista osiguranja pokusavaju i ove godine da Vas privuku da osigurate useve kod njih? Pitam jer znam konkretno kod mene u Bečeju da su Globos i Dunav pravili polise sa fiksnim cenama i odbili isplatu istih vec su stetu isplatili po trzisnoj ceni u vreme žetve.(Zapravo deo štete su platili po ceni iz polise a veci deo po tržišnoj ceni)
Zato vec godinama i ne osiguravam, uvek gledaju da te zajebu, i da nisu oni u minusu. Klasicni prevaranti i **greška.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Zato vec godinama i ne osiguravam, uvek gledaju da te zajebu, i da nisu oni u minusu. Klasicni prevaranti i **greška.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Ne slazem se sa tobom. U npr.10 godina jedne godine nisam imao štete od grâda u svim ostalim jesam. Ne na svim osiguranim povrsinama ali je bilo štete. Bilo je tu i godina sa ozbiljnim štetama. Šta da kazem,imao sam davnih dana slucaj da mi je grom udario u ječam i upalio ga i srećom pljusak kiše ga je ugasio,tako da svi mogući filmski scenariji su mogući i u stvarnosti.
 
Kod mene mora prvo da nikne pa ga onda osiguram. Sve isto kao i do sada osiguravam bez ikakve razlike s tim da su osiguranja znatno poskupela u odnosu na proslu godinu. Da li je tu u vašem kraju gde je prosle godine prosao onaj olujni vetar proglasena elementarna nepogoda oluja i da li su osiguranja nekome isplatila taj vid štete? Koliko Vas ima što ste prosle godine ugovorili fiksne cene gde su osiguranja odbila to da isplate? Da li ta ista osiguranja pokusavaju i ove godine da Vas privuku da osigurate useve kod njih? Pitam jer znam konkretno kod mene u Bečeju da su Globos i Dunav pravili polise sa fiksnim cenama i odbili isplatu istih vec su stetu isplatili po trzisnoj ceni u vreme žetve.(Zapravo deo štete su platili po ceni iz polise a veci deo po tržišnoj ceni)
Ја сам радио са ДДОР-ом до прошле године и мислим да нећемо више, а и не зову ме. Иначе до прошле године су увек звали за осигурања и као давали попуст ако се још у марту осигура пшеница. Код њих је уговорена цена једно, а исплату врше по берзанским ценама на дан обрачуна.
 
Spajki gde si osigurao ?Što se tiče vetra kolega je pitao da osigura i tu ide posebna polisa a za cenu bolje da ne divanim i ne spominjem ništa.
 
Nazad
Vrh