orijas- orijaski sarac

A kako dobar zeko svaka cast
 
Poslednja izmena od urednika:
podmladak 2013

Zenka MN01 / 1221
9tevrn.jpg


- - - - - - - - - -

30v2891.jpg


- - - - - - - - - -

2s7v040.jpg


- - - - - - - - - -

4ududw.jpg


- - - - - - - - - -

307vu42.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Zemo kad budem dolazio u rodni kraj,docicu da ti maznem koji primerak, Sve pohvale za sarce.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala , zemo samo su maticni ostali a preko ljeta ne razmnozavam zbog vrucina , u svakom slucaju javi se da se druzimo I da pogledas maticne , ovo su ovogodisnji mladi ostavljani za priplod .
 
Nastavak diskusije sa druge teme.

Ovako treba da izgleda crtež šarca.

sudenje_kunica_14.jpg


sudenje_kunica_17.jpg


Crtež glave sastoji se od:
a. Leptir ili crtež nosa: izrazit sa obostranim punim krilima koji su sa strane usana usko uokvireni. Trn leptira je na sredini nosa lagano zaokružen.
b. Očni krugovi: oči su jednobojne, krugovi su simetrično uokvireni i ne smeju dodirivati ostali crtež.
c. Tačke obraza: okrugle, slobodno stoje ispod očnih krugova.
d. Crtež ušiju: uši su sasvim obojene s oštrim ograničenjem na korenu.

Crtež tela sastoji se od:
a. Jeguljasta linija: oko 3 cm širine, a počinje iza ušiju i pruža se preko čitavih leđa do vrha repa.
b. Bočni crtež: slobodnostojeće, ne prevelike tačke (oko 3 cm promera), 6 do 8 sa svake strane po mogućnosti jednolično razdeljene. Nožne i trbušne mrlje se ne kažnjavaju.

Ovo je šema parenja šaraca:

537793_420995024636596_593211800_n.jpg
 
Evo mog drugog sarca isto ima 5meseci


- - - - - - - - - -

evo ono od danas sto sam ja pricao:
http://img593.imageshack.us/img593/4746/img1873c.jpg
 
Ima ko prodaje, naravno, ali šarce treba znati odgajati, jer ta njihova parenja nisu baš jednostavna i to treba dobro znati, da bi znao šta je za priplod, šta za izložbu, a šta za paprikaš.
 
Jel uzimas neku lovu za reklamu gebija...??:haha:

Salim se lepi sareni zvekani, a sta je na zadnjoj slici.?..Ako je sarac kako ima ovu plavicastu boju..?
 
Konacno mogu da postujem. :) pozz svima. Nov sam na forumu kao sto se vidi. Imam jednog Nemackog Sarca zenku. Planiram da uzmem muzjaka. Cisto da mi zecica ne bude sama. Sada posto je neminovno da ce se kotiti, zanima me kako okvirno ide prodaja kunica? Ovo je za sada cist hobi. Kasnije ko zna... Prema ovome sto sam procitao na forumu retko se nalazi idealni kunic sa rasporedjenim sarama, nosem i td. I kako se razlikuju mesanci od cistokrvnih? Po kojoj min ceni se prodaju? Koja je okvirna? Ja sam ovog dobio na poklon. Mislim da znam da mi neko ne odvrne mnogo vecu cenu, kad budem kupovao muzjaka.Na netu vidim da se prodaju od 1500-2000 do 2500. Ali ja cu uzeti na pijaci. Sigurnije mi je.

Isto vidim da se prilikom okota radjaju i crni zecevi. Jer je to znak da su mesanci?

Moja ima preko 6 kg. Godinu i dva meseca. Hranim je Jecmom, detelinom, travom obicnom, kupusom, sargarepama, salatom iz baste. Gledam da joj hrana bude raznovrsna.Znam da kunici ne smeju da jedu travu do 5 meseca, jer ima previse kalcijuma. To sam na sajtu nekom procitao.

10259280_761933263840395_6079295899930070143_o.jpg


1669879_761933343840387_4195203442633787714_o.jpg
 
Ta ti je druze zenka mozda 2 puta prosla pored orijaskog sarca, nazalost. Usi su joj kratke, jegulja prekinuta na par mesta, bela boja prelazi na usi i trn leptira joj ide u levu stranu. To je ono sto se vidi na lici.

Pijaca ti nije sigurnija od neta, vec da odes kuci kod odgajivaca i kupis. Crni kunici nisu mesanci, vec se koriste u priplodu da bi se dobili kunici sa idealnim sarama, posto se orijaski sarac pari po semi.
 
Nazad
Vrh