orijas- orijaski sarac

Jos jedna slika...
2n15kyr.jpg
 
Worm ja znam da imas u Beogradu lepih primeraka saraca to ti je blizu 70km od ZR. Imas i u NS mislim to ti je nekih 20km blize nzm koliko ti to znaci. Za cene se dogovoris preko privatne poruke sa prodavcem. Cene su sarene moze biti od 5-10e do 100 sve zavisi...
 
Moja zecica ima 6 meseci

---------- Poruka napisana u 18:34 ---------- Prethodna poruka je at 18:28 ----------

ws5u1j.jpg


---------- Poruka napisana u 18:42 ---------- Prethodna poruka je at 18:34 ----------

34imdyr.jpg
evo jos jedne slike

---------- Poruka napisana u 18:44 ---------- Prethodna poruka je at 18:42 ----------

nco0oj.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala,Imam samo šarce,trenutno jedan par mladih.Imao sam ranije i belgijance..
 
[h=5]ORIJAŠKI ŠARAC
RIESENSCHECKEN
CHECKERED GIANT

[/h][TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
vel_image003.jpg
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Slika iz Njemačkog standard 2004[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
GENOTIP BOJA
[TABLE="width: 586, align: center"]
[TR]
[TD="width: 76"]AA[/TD]
[TD="width: 50"]BB[/TD]
[TD="width: 50"]CC[/TD]
[TD="width: 50"]DD[/TD]
[TD="width: 50"]gg[/TD]
[TD="width: 50"]Kk[/TD]
[TD="width: 218"]Crno bijeli šarac[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]AA[/TD]
[TD]BB[/TD]
[TD]CC[/TD]
[TD]dd[/TD]
[TD]gg[/TD]
[TD]Kk[/TD]
[TD]Plavo bijeli šarac[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="width: 326, align: center"]
[TR]
[TD="width: 28"]1.[/TD]
[TD="width: 167"]TIP I OBLIK TIJELA[/TD]
[TD="width: 109"]20 bodova[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2.[/TD]
[TD]TEŽINA[/TD]
[TD]10 bodova[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]3.[/TD]
[TD]KRZNO[/TD]
[TD]20 bodova[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]4.[/TD]
[TD]CRTEŽ GLAVE[/TD]
[TD]15 bodova[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]5.[/TD]
[TD]CRTEŽ TIJELA[/TD]
[TD]15 bodova[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]6.[/TD]
[TD]BOJA[/TD]
[TD]15 bodova[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]7.[/TD]
[TD]NJEGA I ZDRAVLJE[/TD]
[TD]5 bodova[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
1. Snažno građeno tijelo čija duljina mora biti najmanje 62 cm. Glava je dobro razvijena, uši jake, mesnate, dobro obraštene i uspravne. Duljina ušiju od 15-20 cm. Maleni podbradak dozvoljen je kod ženki.

2. Ocjenjivanje težine hrvatski standard: Kg 5 (8 bodova), 5,5(9 bodova), 6 i više (10 bodova).

3. Krzno je srednje duljine, gusto i sjajno.

4. Crtež glave sastoji se od:
a. Leptir ili crtež nosa :izrazit sa obostranim punim krilima koji su sa strane usana usko uokvireni. Trn leptira je na sredini nosa lagano zaokružen.
b. Očni krugovi: oči su jednobojne, krugovi su simetrično uokvireni i ne smiju dodirivati ostali crtež.
c. Točke obraza: okrugle, slobodno stoje ispod očnih krugova.
d. Crtež ušiju: uši su sasvim obojene s oštrim ograničenjem na korijenu.


5. Crtež tijela sastoji se od:
a. Jeguljasta linija: oko 3 cm širine, a počinje iza ušiju i pruža se preko čitavih leđa do vrha repa.
b. Bočni crtež: slobodnostojeće, ne prevelike točke (oko 3 cm promjera), 6 do 8 sa svake strane po mogućnosti jednolično razdijeljene. Nožne I trbušne mrlje se ne kažnjavaju.

6. Temeljna boja je bijela. Boja crteža može biti: crna, plava, žuta i sve ostale čiste boje. Nokti bezbojni.
Boja očiju: vidi opće propise.

7. Za zdravlje i njegu vidi opće propise.

LAGANE GREŠKE: Tijelo malo predugačko, nedovoljno mišićavo. Nekoliko bijelih dlaka u obojenom crtežu, premalo nazubljen leptir, male točke obraza, manjak pigmenata, usni zarez mesnate boje, mali prekid jeguljaste linije ispred prednjih lopatica ili repa, slabi, jaki ili nejednoličan bočni crtež, zajedno držeće bočne točke, jedna slobodnostojeća lančana točka, ostalo vidi opće propise.

TEŠKE GREŠKE: Predugačka ili preuska glava. Bijela točka na nosu, bijela nosna pukotina, jeguljasta linija od lopatica do vrha repa vidljivo prekinuta. Manjak jedne ili obiju obraznih točaka. Zajednodržeći crtež glave, bijele pjege u crtežu, zatvoreni leptir u donjoj čeljusti, dvije i višeslobodnostojećih točaka lanca, otvoreni očni krugovi, manje od tri točkebočnog crteža sa jedne strane, manja duljina ušiju od 15 cm, ostalo vidi opće propise.
[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
vel_image004.jpg
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Evo jos nekh slika od sarca malo kako gricka seno...

sgpe8y.jpg


---------- Poruka napisana u 20:26 ---------- Prethodna poruka je at 20:23 ----------

Ovde stavila sapicu na koritance i cepa granule

vzvqt4.jpg
 
Šarci

Poštovani, za početak želim lijepo pozdraviti sve na forumu. Cijenim vaš interes za šarce jer se i sam bavim njihovim uzgojem. Forum je odlično mjesto za razmjenu iskustava i mišljenja. Vidio sam nekoliko lijepih izložbenih primjeraka šaraca. Doduše svaki je šarac lijep sam po sebi, i u tome je čar njihovog uzgoja. Samo što je malo njih dobrih, a još manje odličnih. Kod nas još nisam vidio izvrsnog. Govorim iz perspektive izlaganja na izložbama i njihovog ocjenjivanja.
 
Bobane super su.Kad dodjes u Bg jedna zenka obavezno za Bogdana od ovog para zekana sto si slikao :) .
 
To se podrazumijeva sladjo , naravno :) uzecu jos 1 zenku pa sa ovim muzjakom trebalo bi da bude dobro potomstvo , cim imaju 2 mjeseca saljem :)

---------- Poruka napisana 14-02-12 u 19:02 ---------- Prethodna poruka je 12-02-12 at 11:53 ----------

Muzjak 8 mjeseci .

v81l6w.jpg


14y0fw7.jpg


---------- Poruka napisana 17-02-12 u 08:10 ---------- Prethodna poruka je 14-02-12 at 19:02 ----------

Zenka 18 mjeseci .



30l337p.jpg



efnfhg.jpg
 
Nazad
Vrh