Organsko ovčarstvo i kozarstvo

nemanja dobre su ali je runo odaje da je oplemenjena jer pirocanka ima pramenkove a ovo mi nije cista ali svejedno zadrzala je svoj lik ovce
 
DSC00924.jpg


---------- Poruka napisana u 20:16 ---------- Prethodna poruka je at 20:15 ----------

Ovo je ovca od kolege sa foruma, nadam se da se ne ljuti sto sam postavio sliku, inace je original krivovirski soj
 
Nadam se da ti odgajivači dobijaju subvencije za održavanje genetskih resursa, jer u suprotnom starim rasama se ne piše dobro.
 
Od subvencija za ovu godinu nema ni slova s . Tvoji vojvodjani dobili od pokrajine a ostatku srbije sipak za stare rase :)
DSCN0535.jpg
slika je sa stare planine, na pasnjaku od 1500 i nesto metara nadmorske visine gde su ovce 2009 godine pasle prvi put posle 20 godina. Inace je cista pirotska pramenka u vlasnistvu sergeja ivanova, mislim da ima neke od ovih slika u temi pirotska pramenka
 
Tuga velika... cigaju i **greška ovcu više ne može videti na sajmu u N.Sadu, kako onda da očekujemo karakačanku,svrljišku,pirotsku.Ništa što je naše nije nam sveto...
 
...Острвљани своје расе пазе као змија ноге , лакше ћеш однети пирамиду из Египта него јагње из Енглеске !

Najbolji komentar na ovo. Nestanak jednog soja je ne nadoknadiv gubitak ali šta vredi kad oni gore gledaju a ne vide, slušaju a ne čuju...

Iskoristiti to malo podrške i promocije koju daju organskoj proizvodnji.
 
Najbolji komentar na ovo. Nestanak jednog soja je ne nadoknadiv gubitak ali šta vredi kad oni gore gledaju a ne vide, slušaju a ne čuju...

Iskoristiti to malo podrške i promocije koju daju organskoj proizvodnji.

Džaba promocije i podrške ako čovek iz Dimitrovgrada mora donositi svoj prizvod u Niš ili Beograd da proda.Gde je on u toj priči,ako zaračuna sve troškove.
 
Pitanje je da li se mogu dobiti organik podsticaji. Daju nesto oko 20miliona a uslove za subvencije ljudi ispunjavaju za minimum 40 miliona ili tako nesto pa idu po onoj ko pre devojci njemu i devojka. Tako da ako ko sta dobije od drzave nek smatra to premijom a nikako da se oslanja na to i da smatra to izvorom prihoda :)
 
Načuo sam, ne znam je li istina da će ovaj novi "mountain resort" na Staroj planini i budući objekti služiti svu lokalnu organsku hranu. Takvi oblici konkretne podrške su korak u dobrom smeru. Naše klanice ne izvoze ovčije i kozije meso a organskog tek nema dovoljno, mada, išao je prilog u Agro dan-u odgajivaču, valjda iz Subotice koji tovi organsku jagnjad za evropsko tržište. :sta:

---------- Poruka napisana 04-01-12 u 00:00 ---------- Prethodna poruka je 02-01-12 at 22:48 ----------

raqluo.jpg


Ispod slike piše: "Krivovirska žuja - šuti ovan", a meni se čini da je franc harao u stadu.
 
Ovaj soj vodi poreklo od spanskog/francuskog merinosa koji je usao u srbiju pocetkom 19veka, jedan od naziva za ove ovce je svilorunka, zbog finoce vune.
 
Nazad
Vrh