Orezivanje voća

nb-campari

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2009
Poruka
186
pozdrav svima.
moze li neko preporucit ili dati kontakt dobrog rezaca za jabuku. desetak dana posla u crnoj gori. nije toliko vazna cijena,vazno je da dobro uradi posao.
hvala puno

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.301
Zender orezi kako bilo, nije to vocnjak, osisajte lepo da lici kako vama godi, jabuka ce svakako biti. Izbacujte uspravne debele podivljale to su vodopije

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
690
Juce nastavili rezanje voća, kruška u 4 godini, viljamovka, santa marija i karmen. Ideja je da bude vitko vreteno. Evo par sličica od juče, konkretno na slici je karmen. Prva slika je pre orezivanja druga posle, samostalno režemo uz instrukcije jednog iskusnijeg voćara, tako da svaki savet, kritika ili sugestija su dobrodosli.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

nb-campari

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2009
Poruka
186
i nikog nema da oce otic u crnu goru da mi oreze vocnjak. mozda bar ovo neko zna.
ako se iz stabla, deblje grane vade motornom testerom, jel se mora koristiti neko posebno ulje za pravljenje mesavine I koje je to ulje ako mora.
puno hvala

mirlee

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2015
Poruka
503
Ja sam prosipao masinsko i sipao jestivo ulje za secenje debljih grana na vocu. Ovom varijantom nema stete sigurno, tako sam i zasecao-prstenovao neka debla.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.301
Za mesavinu koristis ulje u razmeri koju inace koristis, verovatno si mislio na podmazivanje lanca, neko je vec pitao pre neki dan negde i dobio odgovor da je taj neko podmazivao jestivim uljem, ne znam kojim tacno rece, pazite mozda obicno suncokretovo ulje iz radnje moze da zapece, nisam pametan da savetujem, mozda znas bolje jer koristis motorku.

mirlee

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2015
Poruka
503
Ja sam pricao u vezi ulja za lanac, koristio sam obicno jestivo suncokretovo. Taj dan kada zavrsim, prosipao sam ga, sipao lancol i pustim malo da radi. Ne znam sta bi bilo kada se ostavi u rezeorvaru, ali nisam rizikovao.

Mikes

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2013
Poruka
94
Nisam u toku ove rasprave.

Zašto se ne bi smjele rezati motorkom grane a da bude ulje koje i inače bude u motorci, ono mašinsko ulje koje se stavlja u motorku?

Je li to nešto smeta voćki?

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
485
Nikad nikakvu štetu po stablo (govorim za jabuku) nisam primetio koristim običan lancol. Evo trenutno i sada malo orezujem makazama malo motorkom. Kupio sam neku lisičarku ako testeru toje sr...e.

mirlee

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2015
Poruka
503
Nisam probao sa lancolom, tako da ne znam, a negde sam procitao za jestivo ulje i tako koristio.

Vrh