Orezivanje papaka kod krava

Posto mi dosta ljudi trazi dimenzije boksa na PP postavicu sliku ovde da svi vide


295tw7l.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam i ja nesto slicno tim vasim boksevima... NApravio sam ga ja i deda i to od nama naj poznatijeg materijala "drveta".. :osmeh: Imam i nekoliko alata koji mi sluze za orezivanje papaka,kljesta,nozeve i tako dalje neke alatke....

Moj boks nije napravljen da moze da se pomera ali mnogo puta su ljudi doterali grla da im radim papke... U mom selu neznam dal ima jos neki boks sem ovog mog... Znam za nekoliko njih koji hoce da dolaze po pozivu... JA sad prvenstveno radim samo za moje potrebe....

Sutra stizu slike boksa i alata.... :ppozdrav:
cira92 da te podsetim daj neku fotku tog boxsa obecao si.
 
Ovo sto sam do sad radio nisu bile,postavio sam zastitne daske sa strane jos jer je bilo slucajeva da prebaci nogu sa spoljne strane,stavicu sliku kasnije da bude jasnije..........

Jel ovo tvoja stranica na fejsu.......
 
E, pa svaka cast na temi, naucio sam vise stvari kroz nju nego godinu dana uz rodjaka koji se bavi cuvanjem krupne stoke. Ako bude zdravlja, kad prodje setva pokusacu da napravim jedan od ovih boksova, nikad se ne zna kad ce da pritreba...
 
Zamolio bih postovane clanove foruma da iznesu svoje misljenje o ceni korekcije papaka,ali da pritom uzmu u obzir i prosek jer se u Srbiji to radi svake prestupne godine tj. kad krava vise ne moze da pridje jaslama od duzine papaka....popizdeo sam
Stvarno cu da formiram cenu za te posebne slucajeve i voleo bih da mi oko toga pomognete ...
 
Korekcije papaka veoma znacajna je kod krava, sto se tice cene npr do 3 grla po 1000 po grlu, a vec e po 900 do 7, posle 800 do nekih 20 kom , a sve ostalo na veci broj dogovor .
 
Ovako,kod mene se ovim poslom bavi jedan nas prijatelj,kao dodatnom delatnoscu.Kaze da vise zaradjuje sa brusilicom i nozem nego stalnim poslom.Cena njegove obrade je 10 eura,s tim sto nekolicini od nas naplacuje manje.Sigurno da koriguje negde cenu shodno broju grla koja sredjuje,medjutim kod mene je ogromna vecina stocara sa par grla ili samo jednim,tako da mu je tu fiksna cena.Jos ako se uzme u obzir da ljudi cekaju zadnji trenutak,kada krava vise ne moze ni da stoji ni da ustaje,onda nema sta ni da mu koriguje,jer se vide jednom u 2-3 pa i 4 godine.Mi se cesto srecemo jer su mi krave na vezanom sistemu i pojedine cistimo redovno dva puta godisnje.Njegova cesta konstatacija je da ako ta krava nije zasluzila da odvojis na nju 10 eura godisnje,onda nemoj ni da cuvas ni da mucis zivotinju.Slazem se sa njim.
 
mislim da je realno 300 din po nogu,a ovo da su dve ili dvadeset krave po meni to nema nikakve veze.@aranđelovic kupi pribor i počni sam da orezuješ videćeš da nije ništa teško,sam papak ti kaze dokle da skidaš,niko nije izmislio toplu vodu.pa iako je malo isečeš i pustiš krv ništa strašno staviš kafu,duvan ,plavi kamen u prah i gotova stvar.
 
E, vala tu si u pravu sto posto, vecina stocara sa juga srbije je takodje takva, ne daju tih hiljadu i po sve dok krava moze da ustaje.
 
Hvala na odgovorima,pitao sam jer mi je dopizdilo da radim krave sa papcima kao sanke,pri tome znam da naredne 3 godine necu uci u to dvoriste,i stvarno cu poceti da formiram posebnu cenu za njih od 2500 din. ako radim samo jednu kravu.Naime prosle nedelje me zove covek,kaze ima 10-ak krava,ja dodjem sa sve boxom alatom 50 km. u jednom pravcu....Udjem u stalu a ono katastrofa,ne znam kako ustaju,on mi kaze da radim samo dve i to jednoj samo prednje,popizdim u momentu.Moze rodjo radim dve po 1500 din.Pocinje prepirka kao cuo sam da radis za 10 eura...Popizdim,spakujem se i vratim se kuci...Neki ljudi stvarno ne zasluzuju da drze zivotinje.
 
komsija otiso na more a krave sa raonikom od papaka ona se otelila u medjuvremenu velike vrucine i dobi mastitis i kaze veterinar mora da se seta ja gledam mucenik od onih papaka sta da radim i uzmem Vilager makaze velike za rezanje voca i poskidam im vrhove...iskustvo i mucenje stoke i nemar
 
Pre 3 dana bila je ekipa za obradu papaka kod mene i obradise papke na 4 krave. Jedna je imala cir na zadnjoj levoj nozi a ostale tri nista, sad sve cetri sepaju ispade obrada papaka kontra produktivna. Razocaran sam.
 
Nazad
Vrh