Orezivanje papaka kod krava

Ratko,mozes li da mi posudis dimenzije i neku semu za izradu ovog boksa za obrezivanje papaka???
 
Konacno gotovo sa svim prepravkama i ispravkama...........

24o1wee.jpg


10r92mv.jpg


30cx26t.jpg
 
Ratko,10 za boks.Inace,bas juce smo po kisi sredili papke dvema kravama.Jedna je otezano ustajala zadnjih dana i tu smo nasli nesto kao cir sa unutrasnje strane papka,i odmah bolja situacija,ustaje bez problema.Ovaj manikir za danasnji najcesci nacin drzanja krava je bitan koliko i ishrana i ostali uslovi drzanja stoke.
 
Boks je odlican vrlo slican mom cak za prednje papke bolje rjesenje moram to promijeniti kod mene. Inace za cir samo otvorimo do krvi i privijemo mjesavinu mljevenog plavog kamena i cinkove masti malo vate, zavoj i siroku lepljivu traku. 2-3 puta u 10 do 15 dana i cir je rijesen 100%. inace je problem sa papcima najveci problem poslije mastitisa kod muznih krava.
 
Imam i ja nesto slicno tim vasim boksevima... NApravio sam ga ja i deda i to od nama naj poznatijeg materijala "drveta".. :osmeh: Imam i nekoliko alata koji mi sluze za orezivanje papaka,kljesta,nozeve i tako dalje neke alatke....

Moj boks nije napravljen da moze da se pomera ali mnogo puta su ljudi doterali grla da im radim papke... U mom selu neznam dal ima jos neki boks sem ovog mog... Znam za nekoliko njih koji hoce da dolaze po pozivu... JA sad prvenstveno radim samo za moje potrebe....

Sutra stizu slike boksa i alata.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh