Oranje

Odg: Oranje....

Xexe na sredjivanje.......vrucom vodom i pod supu, da ga sneg ne zaveje.......ipak sam ostavio to malo za prolece. :spavam:
 
Odg: Oranje....

Ja sam bio vredan ali ne dovoljno! Ostalo mi je 9 jutara da uzorem i da izvucem 13-15 vagona stajnjaka. Sve ovo bi bilo gotovo da nisam sjebao djubretaru pa dok nisam sredio,vec sam izgubio volju za oranjem jer je bilo jako hladno i smrznuto...
 
Odg: Oranje....

pa valjda cemo stici na prolece :osmeh: :osmeh:........a dok nestigne prolece ili lepse vreme :spavam:
 
Odg: Oranje....

BobanNB je napisao(la):
pa valjda cemo stici na prolece

Pa naravno da ćemo stići, samo odmah sutradan jedan prolaz tanjiračom, ja sam prve godine kad sam počeo da radim imao dva jutra prolećnog oranja i ostavio tako poorano do setve, ajme koje je to kamenje bilo kad se isušilo......
 
Odg: Oranje....

@Čugi

Čovek se uči dok je živ. Meni ako ostane za proleće uzorem ga 3 dana pre setve, ostavim ga dan da proprne, 2 dan drljača i spremač i 3 dan sejem. Upsssss a izmedju drljače i spremača veštak. :kisa:
 
Odg: Oranje....

a ovako je izgledalo pre snega.

dsc01725nl4.jpg

dsc01726fy8.jpg



edit by Čugi:uklonjen thumbnails
 
Odg: Oranje....

Čugi je napisao(la):
Pa naravno da ćemo stići, samo odmah sutradan jedan prolaz tanjiračom, ja sam prve godine kad sam počeo da radim imao dva jutra prolećnog oranja i ostavio tako poorano do setve, ajme koje je to kamenje bilo kad se isušilo......

i ja sam slicno prošao s uzoranim suncokretom a žito 'teo da sejem...odskako sam po 3 metra u vis i 4 u širinu! bijela me pena popanula! volan ne mož obuzdati..ide kako on oće..umal nisam osto bez prstiju..kad krene da se okreće ko ringišpil - ne do ti bog da probaš da ga z'ustaviš..
sad isti dan kad uzorem i podrljam...u ponoć? u ponoć!
 
Odg: Oranje....

Ih sto volim da odskacem na oranju, bas zanimljivo...........pa onda ocu sam sebi da odgrizem usi ako slucajno zevam....... :osmeh:
 
Odg: Oranje....

išo danas u atar. peške.
da je malo vetra moglo bi se raditi.pogotovo peskuše. ove teže bi se cepale.
sutra neka kišica.
 
Odg: Oranje....

Ja danas bio da "posetim" miševe na žitu.Kroz njivu se teško ide lepi se za čizme.
Preko puta moje njive orali kukuruzovinu neupaljenu.Jedan Mc Cormik i dva Belorusa 1025.
Orali su ali..............dosta je slaninasto i grudavo.Ako ne bude mraza i zime ništa nisu uradili.
 
Odg: Oranje....

Ma ni tanjirača mi neće trebati :bravo:, da sam znao da će se ovako lepo orati ne bih jesenas ni kačio plug :D! Privodim kraju par jutara što mi je ostalo! :ppozdrav:




 
Odg: Oranje....

Otvorio sam sada jednu temu, da se malo piše o plugovima, ali mi se pojavilo jedno zanimljivo pitanje. Kojom brzinom ide traktor kada ore, verovatno pomalo zvuči glupavo, ali me je to baš zainteresovalo.

:bravo: :D
 
Odg: Oranje....

Nije glupavo, što je veća brzina pri oranju, bolje je rasipanje zemlje, ja u proseku ove sezone idem oko 7km/h.
 
Odg: Oranje....

@Čugi

jao bre, da viš kod mene kakva je......lepa banatska zemlja, sreca da imam kabinu, inace bi ispao iz traktora..... :osmeh: :osmeh:
 
Odg: Oranje....



ovo je orano za repicu jest da je malo tvrdo bilo al je ispalo dobro
 
Odg: Oranje....

Evo ga pre neki dan, da sam teo bolje nebi islo.



Merio sam dubinu izmedju 35 i 40 cantimetara, al sam zaboravio da stavim flasu kao dokaz za neverne tome.


 
Nazad
Vrh