Oranje

Ja sam juce uzorao parcelu gde je bio kukuruz. Islo lepo kao nikad. Danas cu uraditi 1 prohod lakom tanjiracom. A posto necu moci sve da zavrsim (za petak najava kise) onda cu u nedelju ili ponedeljak dalje. Zavisi koliko padne. Plan mi je da bacim djubre 1 prohod setvospremacem i da posejem sejalicom (ne ciklonom) psenicu. Ne brinem mnogo jer bice lepih dana i sledece nedelje.
 
И ми мало орали, ал за пшеницу, потањирано кукурузиште...
IMG-20211020-092655.jpg


Иста њива сам времњ друго...
IMG-20211020-102105.jpg


Да остало је понегде малко љуштике и по који чап..јбг немож баш идеално подесити плуг, дасве згрне..
 
Па.није он крив што има масе иза комбајна и то много.... брат брату моја тањирача није могла да прогута ту масу из два прохода, а пошто немам профи сејалицу нисмо хтели да ризикујемо па је поорано, затим посејано и поваљано жито истог дана ....
 
Ne mozes gledati tako, nekad budu bolji uslovi kod tebe nekad kod mene...
Ovde imaju neke zemlje takozvane ljutace, tu ne postoje pravi uslovi, sta ti ljudi treba da kazu?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma zajebavam se,svuda je zeznuto,ide malo teze ali ce se poorati,ima delova gde i ona letosnja nije pomogla,mamu joj poljubim a svaka kisa nas sad zaobisla ove dve nedelje,da je kap pala. Nocas kad sam dosao oko 1,pola 2h pocrla da udara po streji,ja se ponadao kad ono jutros suva trava,suvo dvoriste i u vlagomeru nema kap.
 
Ja mislio nece biti kise pa suvo orao, izvaljivale se stene a sad taman nakislo, ore se nikad bolje, jbg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni jedan rekao na torpeda posto imam kacket samo da uzmem strec foliju i da obmotam okolo..ja ga gledam i kazem a kako da se popnem posle na traktor kad ga celog tako folijom tek on pazi stvarno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Drugar ima tri traktora i sva tri bez kabina.
Sad posto znam da on izbegava da vozi, rekoh sto ne nataknes neku kabinu bar na jedan, spasi malo onog mucnog oca, ubice ga vetar i hladnoca.
Kaze bih ja, al' kako on da udje na vrata??
150+kg, rekoh jbg to sam prevideo

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja nisam ni počeo. Kako ću po ovom vremenu sa fergom bez kabine?
А што не видиш слике на Интренету како изгледају они арњеви које праве Индијци и стављају на тракторе, па направиш нешто такво и навучеш преко њих неки плаву поњавицу које продају свугде?

Нешто типа овог:

canopy-mahindra-tractor-500x500.png
 
Nazad
Vrh