Oranje

Ja sam isao 30-35cm potrosnja u strnjistima isla od 20 do 22l po hektaru,a u kukuruzu od 25 do 28l sve zavisi kakva parcela

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Jel ima nekih ogleda/dokaza da dubina povecava prinos? Po meni je dovoljna dubina kad se sve lepo moze zaorati, i da ne ides svake godine istu..a traziti zlato na 40+ cm stvarno ne vidim potrebu..osim ako imate viska goriva pa aj da se potrosi.
 
Ja sam čitao da bi trebalo samo jednom u 5 godina dublje a ovo sve normalno.
A kako ovi šta ne oru pa opet normalno
 
Kod nas bio deda Jova orao sa 542 i dve braze medjasem ne dublje od 15 cm ,svi ga zezali da ce vetar da oduva brazdu ali deda se smejao u jesen brao isto ko i mi ,radio zemlju cestito drzo je cisto i lepo brao
 
Pošto imam samo imt757 plugove, bez 30 cm ne mogu da zaorem masu valjano, ove godine me posebno mučili, ne liči baš na nešto... Al na primer kad je godina povoljna i lepo se ore i slaže brazdu, probao sam da se igram sa dubinom, i opet se duboko pokazalo bolje za taj pomenuti plug...
A znam sigurno da prikica moj sa 533 i dvobraznim plugom ne može da ore preko 20cm,a prinosi i same njive su mu top... Al taj mali plug i jeste za pliće oranje, i slaže brazdu samo tako...
 
Jel uspeva uopšte da uhvati tarup travu kako treba?
Moj (isti takav)ako je tako veliki korov polegne je i ne uhvati je kako treba mada mislim da sam ja zezno jel sam stavio deblje a kraže noževe zbog granja u vožnjeaku.Kojom voziš brzinom?
Uspeva. Ne mogu reci da uradi bas fenomenalno, ali moglo se zaorati. Radža pici drugom na 1500,1600 obrtaja i ne oseti. Ponekad kad je bas, bas gust sirak onda se oseti da joj nije bas sve jedno. Vise od Ha na sat sam uspeo da uradim. Nozevi na tarupu nisu bas naostreni, a sigurno bi jos bolje bilo da sam ih naostrio. Da je staviti umesto ovih klasicnih nozeva one kao sto idu na kukuruzne adaptere, mislim tog kvaliteta, onda bi bilo savrseno.
 
Sa 4 brazde bas fino se zavrsava njiva, taman uzima sve a da ne moras gaziti komsijinu njivu.
Milina od oranja, prosto krivo mi je sto nisam odustao od onog oranja kojeg sam forsirao po suvom.
 
Nazad
Vrh