Oranje

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
1.198
Tu treba podrivanje a ne riglovanje.

Bar ti je ravno kod mene i brdo i nagib u stranu.Imam jednu i sa onom zutom.

Mušovac

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2018
Poruka
430
Do suma i velikih medja izvaljuje sante leda i zemlje,kad se malo odmakne ide fino.Jos 6 hektara u utorak i gotovo.

A imao sam i peh,da mi je neko pricao da guma moze ovako da spadne sa felne ne bi mu verovao....I morala nova,ode 120 000 din ko na zlatan krst.

Mušovac

Član
Učlanjen(a)
4 Sep 2018
Poruka
430
Svakog dana pre oranja proverim pritisak u gumama zbog pravilnog podesavanja pluga i tog jutra je sve bilo ok.Moguce je da se u toku rada izbusila pa ispustila i ovo se desilo mada ne verujem.Kada smo je skinuli onutar gume je bilo za pola dzaka piljevine od gume,sto znaci da se ona ko zna od kada odlepila (tubeles) i trljala i sad iskocila.....

Kuma je 2009 godiste a sara je odlicna,sto znaci da je godinama izgubila na kvalitetu i ovo se desilo.A u drugu ruku to je dobro,znaci da traktor nije mnogo radio cim je sara odlicna i da ima pravih 8500 sati.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.842
Uspevamo nekako. Ako bude istina još sutra i trebalo bi da je gotovo...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
8.955
Kako da ovo sranje nije izgorelo jesenas? Kod vas se nesto slabo pali po ataru😂
Zanimljivo da kad se uzima neka nova arenda uglavnom se tako nesto zapusteno uzima.
Sta nameravas posejati tu?

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.889
Najverovatnije soja jer je sam sirak i malo ambrozije. Ako bude isao kukuruz tu se niko ziv nece resiti tolikog sirka. Soja u nekoj kasnoj majskoj setvi ipak moze da bude mnogo zcistija opcija pa makar sirak 2x prskao.
Nije izgorelo zato sto nije bilo kukuruza u blizini.

Vrh